Philips na targach IFA 2008

Udoskonalone podświetlanie LED, następca telewizora Aurea, technologia Ambilight oraz trójwymiarowe obrazy z sygnału HD - to tylko kilka rozwiązań, jakie na IFA zaprezentował Philips.

Na tegorocznych targach IFA nie mogło zabraknąć również holenderskiego Philipsa. Firma po raz kolejny zaprezentowała telewizory korzystające z technologii podświetlenia obrazu Ambilight. Nie zabrakło także telewizorów wykorzystujących opcję Eco, dzięki której zużycie prądu jest znacznie niższe, niż ma to miejsce w przypadku standardowy odbiorników.

Uwagę pierwszych zwiedzających przykuł odtwarzacz Blu-ray oraz specjalny telewizor, dzięki któremu można było oglądać specjalnie przygotowane filmy w 3D. Holenderski producent zaprezentował przy użyciu tej technologii m.in. trailer filmu "Podróż do środka ziemi".

Reklama

Bardzo ciekawie prezentował się także ultra cienki telewizor, który wyposażono w diody LED. Jego krótką prezentację można obejrzeć w zamieszczonym powyżej materiale wideo.

Philips planuje podnieść jakość telewizorów LDC poprzez podświetlanie LED. Zaprezentowany przez Holendrów system podświetlania Lex LUD gwarantuje jeszcze lepsze oddanie koloru czarnego oraz białego. Podczas prezentacji obok telewizora 42PLF9803 z podświetlaniem LED umieszczono telewizor LCD Philipsa oraz plazmę Panasonica. Różnica - na korzyść LED-a - była wyraźna.

Kolejną nowością od Philipsa jest Essence, supercienki telewizor, który bez problemu będzie można umieść np. na ścianie. Model 42PES0001 ma 38 mm i charakteryzuje się maksymalnie minimalistycznym designem.

Wygodnym dla klientów ma także być Cinema One - multimedialny set top box, który w stylowej obudowie kryje napęd DVD, opcję obsługi wideo w HD oraz cyfrowej muzyki. Ciekawym rozwiązaniem okazuje się natomiast Wake-up Light - urządzenie, które budzi przy pomocy światła. Niestety, nie wiadomo, czy trafi ono na polski rynek.

Do Polski trafią natomiast wszystkie telewizyjne nowości Philipsa, w tym kolejna generacja popularnego także w naszym kraju telewizora Aurea - Aurea II. Jego druga generacja zadebiutowała w Berlinie, podobnie jak rok temu jego poprzednik.

Pozostałe ciekawe produkty Philipsa można znaleźć w galerii.

Wszystkie informacje o targach IFA można znaleźć w naszym raporcie specjalnym.

Łukasz Kujawa, Berlin

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy