Platforma n wprowadza totalny chaos w dekoderach

Kilka dni temu operator zmienił numerację kanałów we wszystkich swoich dekoderach. O ile początkowo nie widziałem w tym nic złego, to po chwilowym używaniu nbox recordera mam ochotę rozwiązać umowę...

6 marca operator zmienił zupełnie układ kanałów na początku listy. Programy Telewizji Polskiej spadły na pozycje 9 - 11, a na pierwszym kanale pojawił się TVN HD. Zaraz za nim cała reszta paczki z TVN w nazwie. Mam tylko jedno pytanie - po co? Czy komuś w telewizji n bardzo przeszkadzało, że "jedynka" jest na "jedynce"? Słyszałem i czytałem wiele opinii na ten temat. Nie znalazłem żadnej pozytywnej.

Co jednak najciekawsze, posortowanie listy ulubionych kanałów według starego układu nic nie daje. Owszem, TVP1 może być na pierwszej pozycji, ale chcąc ją wybrać i tak trzeba wcisnąć na pilocie 9. Mówiąc wprost, listy ulubionych kanałów nie przenumerowują kanałów według pozycji. Absurd, poddający w wątpliwość sens tworzenia list "z gwiazdką".

Reklama

Jeszcze dziwniejsze jest jednak to, że oprogramowanie nbox recordera jest właściwie identyczne z tym, jakie w swoich dekoderach HD z dyskiem ma sieć kablowa Vectra. W tym przypadku jednak numeracja kanałów na listach ulubionych jest normalna (zwłaszcza, że w Vectrze TVP1 jest domyślnie na 101...), każda lista zaczyna się od "1".

Nie wiem, czy w innych dekoderach, starszych, jest podobna sytuacja? Bo jeśli to celowe zagranie n-ki, to zapewne nie zyska sobie dzięki niemu popularności.

Marcin Honkisz

http://gadzetomania.pl

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: platforma n
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy