Polsat HD już nadaje w Cyfrowym Polsacie

Od wtorku 1 września 2009 roku, krótko po północy, rozpoczął nadawanie nowy kanał telewizyjny Grupy Polsat, drugi kanał nadawany w technologii wysokiej rozdzielczości High Definition - Polsat HD. Kanał wzbogaci ofertę Cyfrowego Polsatu. Czy trafi do kablówek?

Kanał Polsat HD na razie dostępny będzie wyłącznie w ofercie Cyfrowego Polsatu, w przyszłości ma pojawić się także w sieciach kablowych, jednak jak wynika z naszych informacji nadawca na razie operatorom nie przedstawił oferty na nowy kanał.

Polsat HD w dekoderach Cyfrowego Polsatu zalogował się już wczoraj, jednak dostęp do stacji był zakodowany. Tuż po północy 1 września 2009 roku Polsat w jakości HD został dołączony do pakietu Familijnego (pozycja 20 w dekoderach), a bezpłatny dostęp do stacji - zgodnie z zapowiedziami - otrzymał każdy posiadacz dekodera Cyfrowego Polsatu przystosowanego do odbioru HDTV.

Reklama

Główną atrakcją Polsat HD, obok pozycji programowych znanych z ogólnopolskiej anteny Polsatu, mają być przede wszystkim mecze Ligi Mistrzów w technologii HD, które na antenie stacji będą pojawiać się przez kolejne trzy lata już od 16 września 2009 roku.

Przypomnijmy, że swój kanał TVN HD nadaje także Grupa TVN. Stacja TVN HD dostępna jest w ofercie telewizji "n" oraz sieciach kablowych od sierpnia 2007 roku.

Media2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy