Polska premiera Xbox LIVE i Microsoft Kinect

10 listopada do wielki dzień dla wszystkich polskich posiadaczy Xboksa 360 - wreszcie oficjalnie w naszym kraju wystartowała usługa sieciowa Xbox LIVE, 10 listopada to także europejska premiera kontrolera ruchowego Microsoft Kinect.

- Xbox LIVE to wspaniałe narzędzie, dzięki któremu buduje się silna społeczność graczy, której członkowie mogą być ze sobą w stałym kontakcie, grając online w najnowsze i najlepsze gry wideo. Oficjalne wprowadzenie tej usługi do nowych krajów to kolejny krok na drodze jej rozwoju - powiedział Marc Whitten, General Manager, Xbox LIVE. Prócz Polski, usługa Xbox LIVE zostanie udostępniona także na terenie Brazylii, Chile, Czech, Grecji, Kolumbii, Węgier oraz Republiki Południowej Afryki.

Polskim graczom zostaną udostępnione główne funkcje systemu, takie jak m.in. dobór przeciwników o podobnym poziomie umiejętności (matchmaking), system gromadzenia osiągnięć i punktów gracza, lista znajomych graczy oraz zlokalizowany wirtualny rynek gier.

- To kolejny etap naszego zaangażowania w Polsce - powiedział Dominik Dubicki, dyrektor działu Entertainment and Devices w Polsce. - Przez ponad 3 lata obecności marki Xbox 360 w Polsce zdążyła wytworzyć się silna i prężna społeczność użytkowników naszej konsoli. Dzięki Xbox LIVE polscy gracze będą mogli cieszyć się jeszcze większymi możliwościami swojej konsoli - dodał Dubicki.

Reklama

Roczny abonament Xbox Live kosztuje 229 zł, za miesiąc zapłacimy 29 zł.

Polski oddział firmy Microsoft, decydując się na wprowadzenie do Polski usługi Xbox LIVE postanowił wzbogacić ją o szereg nowych przedsięwzięć. Będą to zatem kolejno:

- LIVElog.pl - oficjalny blog dedykowany usłudze Xbox LIVE w Polsce.

- LIVE League - cykliczne rozgrywki turniejowe online.

- LIVE Club - program lojalnościowy dla użytkowników systemu Xbox LIVE.

- Live Play - wirtualny kalendarz gracza.

- Play with Fame - program cyklicznych rozgrywek z sławnymi osobistościami.

- Pomysł na budowę lokalnej infrastruktury towarzyszącej wprowadzeniu do Polski Xbox LIVE opiera się na założeniu, że zdecydowana większość graczy, zarówno konsolowych jak i korzystających z PC wie, co to jest Xbox LIVE i na jakich założeniach się opiera. Zamiast alokowania środków w budowanie świadomości i tak już popularnej usługi, zdecydowaliśmy się zainwestować w atrakcyjną infrastrukturę, która sprawi, że korzystanie przez polskiego gracza z Xbox LIVE będzie jeszcze bardziej fascynującym doświadczeniem - komentuje nowe usługi Jakub Mirski, Marketing Manager Xboksa 360 w Polsce.

Premiera Microsoft Kinect

Data 10 listopada to także premiera Microsoft Kinect. Sensor Kinect to specjalna kamera współpracująca z konsolą Xbox 360, która umożliwia sterowanie w grach wideo. Dzięki niej osoby grające nie muszą korzystać z kontrolerów - wystarczy stanąć na chwilę przed czujnikiem Kinect, a system sam zeskanuje ciało gracza i przeniesie wszystkie jego ruchy w wirtualny świat gier komputerowych.

Recenzja wideo Kinecta:

Jak to działa?

To bardzo proste - widząc na ekranie piłkę, można ją kopnąć, rzucić lub złapać naturalnymi ruchami wykonywanymi przez graczy już tysiące razy w ich życiu.

Skomplikowana nowoczesna technologia często odstrasza potencjalnych użytkowników. Kinect

to rozwiązanie, które przybliża zaawansowaną technologię ludziom, którzy do tej pory nie mieli okazji ani odwagi do korzystania z elektronicznej rozrywki.

Wewnątrz specjalnego czujnika znajduje się rozbudowany mechanizm złożony z kamery, mikrofonu, przestrzennego sensora ruchu, a także procesora przeliczającego wszystkie dane. W przeciwieństwie do zwykłych kamer, nowy sensor potrafi śledzić ruchy gracza w pełnym środowisku 3D, a także reagować na zmiany kierunku ruchu. Technologia potrafi śledzić 48 punktów umiejscowionych na całym ciele gracza, dzięki, czemu potrafi wiernie przenosić jego ruchy w wirtualne środowisko.

Dodatkowe możliwości

Kinect to jednak nie tylko gry. Już tej jesieni, za jego pomocą będzie można obsługiwać wszystkie mulimedialne funkcje konsoli Xbox 360, takie jak przeglądanie biblioteki muzycznych utworów

za pomocą ruchu ręką, czy wyboru opcji odtwarzania filmu DVD prostą komendą głosową.

Usługa "Video Kinect" zapewni także połączenie wideo za pomocą wbudowanej kamery pomiędzy znajomymi wykorzystując usługę sieciową Xbox LIVE.

"Dance Central" - najlepsza gra na Kinect

Ceny i dostępność

Kinect będzie dostępny w dwóch zestawach:

- Kamera Kinect oraz gra "Kinect Adventures" - to rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy mają już konsolę Xbox 360. Orientacyjna cena detaliczna to 649 PLN.

- Konsola Xbox 360 4 GB, kamera Kinect oraz gra "Kinect Adventures" - pakiet dla wszystkich tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę w wirtualnym świecie gier. Orientacyjna cena detaliczna to 1299 PLN.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: xbox 360 | Microsoft | Kinect | Live | Xbox
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy