Prawdziwa telewizja Full HD

Mimo, że rozdzielczość "1080p" popularyzuje się dość szybko dzięki spadkom cen telewizorów Full HD i coraz większej ofercie "Blu-ray", nadawcy telewizyjni nadal nie doszli jeszcze do takiego sygnału.

Nawet jeśli widzimy programy w wysokiej rozdzielczości, to w najlepszym wypadku jest to "1080i". A według niektórych lepsze od niej jest już 720p.

To może się jednak niedługo zmienić. Już w kwietniu Digital TV Group przewidywało wprowadzenie sygnału 1080p do oferty nadawców satelitarnych. Wtedy mówiono o trzech latach oczekiwania. Agencja Reuters donosi, że 1080p w ofercie DISH Network Corp pojawi się jeszcze w tym roku.

Amerykański nadawca satelitarny ma wprowadzić 150 nowych kanałów HD, ale nie tylko. Ma to być też pierwszy nadawca w USA oferujący sygnał w pełnym HD - 1080p.

Reklama

Póki co niewiele wiadomo na temat samego rozwiązania. Czy lepsza jakość będzie wymagała zmiany sprzętu? A może, jak sugerują użytkownicy DISH na forum firmy, 1080p będzie dostępne tylko dla materiałów wcześniej zapisanych za pomocą stacjonarnych nagrywarek? Tak czy inaczej dobrze wiedzieć, że czeka nas jeszcze lepsza jakość obrazu? nawet jeśli Japończycy szykują już Ultra HDTV na rok 2015.

Autor: John Doe

HDTVmania.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy