Problemy z platformą n? Jest rozwiązanie

Jeśli ktoś ma problemy z dekoderem telewizji n wieszającym się na 1 kanale, niech zajrzy do pełnej wiadomości. Jest rozwiązanie.

"Z przyczyn natury technicznej, ostatnia aktualizacja listy kanałów dostępnych w telewizji nowej generacji n nie przebiegła w pełni automatycznie. Spowodowało to komplikacje w odbiorze programów. Przywrócenie normalnego trybu pracy dekoderów nastąpi poprzez proste odłączenie sprzętu od zasilania na okres minimum 2 minut, a następnie jego ponowne uruchomienie. Dekoder pobierze nową listę kanałów i jego działanie ustabilizuje się" - czytam na stronie n'ki.

Podobno najpewniejszym powodem problemów jest aktualizacja listy kanałów. Po jej ściągnięciu mogą pojawić się takie nieprzyjemne objawy. Sprawa jest jeszcze poważniejsza, jeśli do dekodera był kiedyś podłączany tuner DVB-T USB. Wtedy konieczne jest wykonanie resetu fabrycznego urządzenia. Robi się to w następujący sposób.

W przypadku dekodera nbox HDTV (biały kolor obudowy)

Należy nacisnąć kolejno znajdujące się na panelu przednim przyciski: MENU, RES, STRZAŁKA W PRAWO.

Najpierw należy nacisnąć i przytrzymać przycisk MENU, zachowując wciśnięty przycisk MENU nacisnąć i przytrzymać przycisk RES, a następnie, przytrzymując oba te klawisze wciśnięte, nacisnąć i przytrzymywać przycisk STRZAŁKA W PRAWO. Po około 5-7 sekundach dekoder uruchomi się ponownie i jego prawidłowe działanie zostanie przywrócone.

Reklama

W przypadku dekodera z wbudowanym dyskiem twardym nbox HDTV recoder (czarny kolor obudowy)

Należy nacisnąć kolejno znajdujące się na panelu przednim przyciski: EPG, RES, STRZAŁKA W PRAWO.

Najpierw należy nacisnąć i przytrzymać przycisk EPG, zachowując wciśnięty przycisk EPG nacisnąć i przytrzymać przycisk RES, a następnie, przytrzymując oba te klawisze wciśnięte, nacisnąć i przytrzymywać przycisk STRZAŁKA W PRAWO. Po około 5-7 sekundach dekoder uruchomi się ponownie i jego prawidłowe działanie zostanie przywrócone.

Po ponownym uruchomieni sprzętu, nastąpi usunięcie listy ulubionych programów.

Są to instrukcje pochodzące z oficjalnej strony nadawcy.

Szymon Adamus

HDTVmania.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama