Przedstawiciele Cyfry+ podszywali się pod TVP

Do drzwi coraz częściej pukają akwizytorzy, proponując oferty satelitarnych platform telewizyjnych - wykorzystują oni zbliżającą się cyfryzację Polski namawiają do podpisywania umów. Niestety, na nieuczciwości firm zewnętrznych najwięcej tracą operatorzy.

Rzeszowski oddział Telewizji Polskiej ostrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod pracowników telewizji publicznej. W rzeczywistości są to nieuczciwi przedstawiciele oferujący ofertę satelitarnej platformy Cyfra+ . Policja otrzymuje wiele zgłoszeń od osób, które uwierzyli oszustom.

Proceder polegał na tym, że oszuści przedstawiając się za pracowników TVP Rzeszów straszyli odwiedzających, że wkrótce nie będą mogli oglądać żadnej telewizji - odbiór będzie możliwy tylko za pomocą oferowanych przez nich dekoderów. Pod tym pretekstem namawiali na montaż zestawów do odbioru telewizji satelitarnej Cyfra+, niektórych straszono, że jeśli nie podpiszą umowy, będą obowiązkowo płacić 1,2 tys. zł - alarmuje TVP.

Reklama

Ze wstępnych ustaleń wynika, że oszukano kilkadziesiąt osób - (niektórzy podpisywali umowy mimo, że już posiadają zestawy satelitarne Cyfry+). Oszuści pracowali dla firmy Euroactiv z Rzeszowa, która jest partnerem Cyfry+. Niestety na takich zdarzeniach, przez kilku nieuczciwych pracowników cierpi wizerunek całej platformy.

Niestety coraz częściej nieuczciwi przedstawiciele pukający do drzwi wykorzystują zbliżającą się cyfryzację kraju twierdząc, że tylko za pomocą oferowanych przez nich zestawy satelitarne będzie można oglądać telewizję. Przypomnijmy, że analogowa telewizja w Polsce ma zostać wyłączona do 2014 roku. Od tego momentu odbiór telewizji będzie możliwy za pomocą dekoderów do naziemnej telewizji cyfrowej (lub satelitarnych bądź kablowych platform cyfrowych).

Media2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama