Secesja amerykańskich stacji telewizyjnych

Prawie jedna czwarta amerykańskich stacji telewizyjnych planuje wyłączyć sygnał analogowy, pomimo faktu, że Kongres wstrzymał przejście na sygnał cyfrowy do czerwca.

Bunt amerykańskich stacji telewizyjnych? Aż 491 z 1796 amerykańskich stacji telewizyjnych 17 lutego przestanie nadawać sygnał analogowy. Powód? Transmisja sygnału cyfrowego jest bardziej opłacalna, a zwolnione w paśmie analogowym miejsce zostanie wykorzystane do dla potrzeb sieci komórkowych - podaje serwis Cellular-news.

Według stacji telewizyjnych, które przechodzą na cyfrę, ich widzowie są gotowi na tego typu zmianę. Rozporządzenie Kongresu o późniejszym przejściu na transmisję sygnału cyfrowego nie zabrania stacjom skorzystania z pierwotnej daty, przejścia, czyli z 17 lutego. Tak oto całe San Diego będzie musiało oglądać takie sieci jak CBS, ABC i Fox tylko w wersji cyfrowej. Podobnie będzie m.in. w Oklahoma City, Charleston i Dayton. Co ciekawe, ze względu na środowisko - wszystkie stacje działające na Hawajach przeszły na cyfrę w styczniu.

Reklama

Kongres zgodził się na przedłużenie przejścia z telewizji analogowej na cyfrową ponieważ zbyt wielu amerykańskich obywateli nie ma odpowiednich dekoderów, nie mówiąc już o telewizorach. Z funduszów federalnych przeznaczone zostaną pieniądze na zakup stosownych urządzeń.

W Polsce datę przejścia na telewizję cyfrową przeniesiono na czerwiec 2015.

ŁK

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy