Sony celuje w duże, zwijane panele OLED

Sony zaprezentowało mały, zwijany ekranik OLED o przekątnej 4,1 cala. Jego specyfikacja nie rzucała na kolana (rozdzielczość 423 x 240 pikseli 121 ppi, 16,8 miliona kolorów), ale grubość już tak - 80 um.

To właśnie ta rozdzielczość ma w przyszłości pozwolić na stworzenie dużych telewizorów dosłownie rozwijanych z rolki. - Przyjdzie czas, gdy sama myśl o tym, że duże, czarne pudło było kiedykolwiek stawiane w pokoju, wyda się dziwna - powiedział doktor Kazumasa Nomoto, odnosząc się oczywiście do standardowych konstrukcji telewizorów. Doktor Nomoto pracuje w laboratoriach Sony nad technologiami przyszłości. Telewizory na bazie OLED są jedną z nich. To właśnie takie konstrukcje mają pozwolić w przyszłości na stworzenie zwijanych w rolkę paneli Full HD. I to nie tylko w małych przekątnych, dla telefonów komórkowych i odtwarzaczy multimedialnych. Sony ma chrapkę na większe rozwiązania idealne dla domowego centrum rozrywki.

Reklama

Oczywiście podstawowe pytanie brzmi: "Kiedy?". Nieprędko. OLED już zadomawia się w świecie komórek Problemem póki co jest jednak cena. To nowa technologia i nowe procesy produkcyjne, na razie koszmarnie drogie. Widać jednak, że Sony nie odpuszcza i brnie w OLED-ową przyszłość z podniesioną wysoko głową. To dobrze. Zwykłe panele szybko nie znikną, ale liczę na to, że w ciągu 10 lat zobaczymy w dziedzinie OLED ogromny postęp.

Szymon Adamus

http://hdtvmania.pl/

HDTVmania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Sony | OLED
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy