Sprzedawał nielegalne dekodery

Piotrkowscy policjanci zatrzymali oszusta, który za pośrednictwem internetu oferował do sprzedaży nie będące jego własnością dekodery platform satelitarnych i nielegalne programy komputerowe.

Do piotrkowskiej komendy zgłosił się przedstawiciel jednej z firm chroniących prawa autorskie telewizji satelitarnych, który zawiadomił, że nieznana osoba za pośrednictwem aukcji internetowych oferuje do sprzedaży za 350 złotych dekoder satelitarny, który jest własnością jednej z firm i nie może być odsprzedawany.

Przedstawiciel po nawiązaniu jako klient kontaktu telefonicznego z oszustem internetowym umówił się z nim w wyznaczonym miejscu na spotkanie. Policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą przygotowali zasadzkę we wskazanym rejonie Piotrkowa i czekali. Po niedługim czasie z wytypowanej posesji wyszedł 31- letni piotrkowianin, który przekazał reklamówkę wcześniej umówionemu kupującemu.

Reklama

Funkcjonariusze na gorącym uczynku zatrzymali nieuczciwego sprzedawcę sprzętu telewizyjnego. Stróże prawa przeszukali również jego mieszkanie, w którym zabezpieczyli komputer z nielegalnym oprogramowaniem, dekodery różnych platform satelitarnych, karty chipowe, dyski twarde i kartę SD.

31-letni piotrkowianin odpowie za sprzedaż za pośrednictwem internetu rzeczy pochodzących z przestępstwa oraz kradzież programów komputerowych, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Media2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy