Systemy kina domowego Sony - nowe wzornictwo i łączność

Sony zaprezentowało nowe zestawy kina domowego, które umożliwiają interpolację do formatu 4K oraz tryb „futbol” pozwalający czuć się jak na stadionie.

Tegoroczne modele zwracają uwagę jakością dźwięku, łatwością podłączania innych domowych urządzeń oraz  współpracą z różnymi serwisami internetowymi, iich wygląd nawiązuje do wzornictwa "Sense of Quartz", będącego znakiem rozpoznawczym tegorocznej serii telewizorów BRAVIA.

4K: obraz lepszy niż w High Definition

Obraz 4K ma czterokrotnie większą rozdzielczość od materiałów Full HD. Jest przez to tak realistyczny, że wieczory przed telewizorem staną się równie atrakcyjne jak wyjścia do kina. Nowo opracowane głośniki efektu przestrzennego bezprzewodowo odbierają sygnały z jednostki centralnej, eliminując tym samym z widoku plątaninę kabli.

Do sportu

Dzięki nowo opracowanemu trybowi "futbol" fani sportu oglądający mecze i inne imprezy sportowe w domu mogą się nimi emocjonować równie gorąco jak na stadionie. Zestaw kina domowego zawiera bowiem dane o akustyce jednego z brazylijskich stadionów piłkarskich, które można wykorzystać do błyskawicznego wytworzenia identycznego pola dźwiękowego we własnych czterech ścianach. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk, a urządzenie wyciszy głos komentatora, pozwalając skupić się na samej akcji - i czuć się, jak na trybunie. Nowe tryb doskonale sprawdza się również przy oglądaniu sportów motorowych, rozgrywek tenisowych i wielu innych dyscyplin.Jedno dotknięcie - i słuchasz muzyki ze smartfonu

Smartfon z systemem Android albo tablet z technologiami NFC (Near Field Communication) i Bluetooth można w bardzo prosty sposób połączyć z nowymi zestawami kina domowego Sony. Wystarczy dotknąć nim zestawu kina domowego lub zestawu głośnikowego, a oba urządzenia natychmiast wykorzystają technologię NFC do nawiązania połączenia Bluetooth - bez wybierania ustawień i wykonywania procedury parowania. Dalej pozostanie już tylko słuchać czystego dźwięku przesyłanego bez żadnych przewodów.

Reklama

Wbudowana technologia Wi-Fi umożliwia łączność z innymi domowymi urządzeniami oraz z najróżniejszymi serwisami internetowymi. Dzięki niej można na przykład przesyłać strumieniowo film HD z podłączonego do sieci komputera i cieszyć się  jakością dźwięku reprodukowanego przez głośniki telewizora albo kino domowe.

Do sterowania zestawami kina domowego można używać tabletu lub smartfona z zainstalowaną darmową aplikacją TV SideView, dostępną w wersji na urządzenia z systemem Android i iOS. Aplikacja umożliwia przeglądanie programu telewizyjnego, przeszukiwanie Internetu i poznawanie dodatkowych materiałów związanych z oglądanym filmem Blu-ray Disc albo audycją telewizyjną.


Nowe zestawy kina domowego Sony i zestaw głośnikowy w formie listwy HT-CT660 pojawią się w Polsce w maju 2013 r.

Nowe kino domowe Sony: najważniejsze informacjeBDV-N9100W: zestaw kina domowego

Moc wyjściowa 1000 W
5.1 kanałów dźwięku przestrzennego
Bezprzewodowe tylne głośniki
Głośniki z cieczą magnetoreologiczną
Odtwarzacz Blu-ray Disc Full HD 3D/2D / odtwarzacz DVD
Odczyt z zewnętrznego twardego dysku
Bluetooth i NFC
Sony Entertainment Network (w tym strumieniowa transmisja na żywo / 3D)
Wi-Fi
Zdalne sterowanie TV SideView
Interpolacja do formatu 4K
TRILUMINOS Colour

BDV-E6100: zestaw kina domowego

Moc wyjściowa 1000 W
5.1 kanałów dźwięku przestrzennego
Odtwarzacz Blu-ray Disc Full HD 3D/2D / odtwarzacz DVD
Bluetooth i NFC
Sony Entertainment Network (w tym strumieniowa transmisja na żywo / 3D)
Wi-Fi
Zdalne sterowanie TV SideView
TRILUMINOS Colour

HT-CT660: głośnik w formie listwy z systemem dźwięku przestrzennego

Moc wyjściowa 330 W
Wirtualny, 5.1-kanałowy dźwięk przestrzenny S-Force PRO Front Surround 3D
Bluetooth i NFC
Aktywny subwoofer bezprzewodowy
3 wejścia HDMI / 1 wyjście HDMI
Luksusowo wyglądająca, sześciokątna sylwetka

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: kino domowe | Audio | blu-ray

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy