Telewizja "n" i TP łączą siły

Telekomunikacja Polska oraz TVN podpisały umowę o współpracy, która umożliwi obu stronom rozszerzenie ofert produktowych. Abonenci "n" będą mogli korzystać z usług telekomunikacyjnych, z kolei klienci TP otrzymają dostęp do oferty telewizji "n".

Na podstawie podpisanej długotrwałej umowy, Grupa TP będzie świadczyła usługi szerokopasmowego dostępu do internetu oraz inne usługi telekomunikacyjne na rzecz klientów telewizji "n", natomiast Grupa TVN stanie się głównym partnerem Grupy TP w zakresie dostarczania treści. Grupa TP poszerzy swoją podstawową ofertę telewizyjną o treści dostarczane przez TVN oraz o ofertę "n" dla pakietów płatnej telewizji.

Współpraca obejmie stopniowe wzajemne dostosowanie ofert płatnej telewizji, aby odzwierciedlały one strukturę pakietów telewizji "n". - Dostęp do szerokopasmowych usług internetowych stanowi kolejny istotny trend w Polsce. Nasza współpraca doprowadzi do dalszego wzmocnienia pozycji Grupy TVN na rynku płatnej telewizji w efekcie pogłębienia relacji z klientami poprzez zapewnienie im łatwego dostępu do najszerszego wachlarza usług komunikacyjnych wysokiej jakości w ramach zintegrowanych ofert produktowych - mówi Markus Tellenbach, prezes zarządu Grupy TVN.

Reklama

- Umowa ta stanowi ważny krok w procesie umacniania oferty Grupy TP w zakresie usług zintegrowanych. Bardzo doceniamy możliwość dostarczania naszym klientom najlepszych treści programowych udostępnianych przez Grupę TVN, zarówno jej własnych kanałów telewizyjnych, jak i wybranych produkcji podmiotów trzecich - dodaje Maciej Witucki, Prezes zarządu Grupy TP.

Grupa TP i Grupa TVN postanowiły także, że rozpoczną długotrwałą współpracę w zakresie technologii telewizyjnej. W ramach współpracy, obecnie wykorzystywane technologie będą stopniowo harmonizowane, co umożliwi przedstawianie klientom jednolitej oferty usług. Współpraca w tym obszarze przyniesie oszczędności zarówno w zakresie kosztów operacyjnych jak i nakładów inwestycyjnych, wynikające ze wspólnego wykorzystywania i rozwijania technologii.

Strony uzgodniły, że zawrą szereg szczegółowych umów, precyzujących warunki dotyczące każdego obszaru współpracy, w tym w szczególności, umowy w przedmiocie dostarczania i dystrybucji treści, umowę o współpracy w zakresie telewizji satelitarnej, umowę w sprawie odsprzedaży usług dostępu szerokopasmowego i inne. Termin zawarcia ostatniej z takich szczegółowych umów ustalono na 31 marca 2011 roku.

Przypomnijmy, że jeszcze kilka miesięcy temu telewizja "n" prowadziła rozmowy z Netią na temat współpracy, w zakresie wprowadzenia do oferty usług telewizyjnych. Gdy telewizję "n" przejęła Grupa TVN zerwano rozmowy. Dzisiejsza umowa pokazuje, ze telewizja "n" wybrała innego partnera.

Media2
Dowiedz się więcej na temat: Orange Polska S.A. | oferty | telewizja | TVN SA | Telewizja n
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy