Telewizor z internetem

Już nie trzeba komputera lub telefonu, aby sufrować po internecie. Nie trzeba nawet wstawać z kanapy. Korzystać z sieci będziemy mogli dzięki telewizorom.

Internet niedługo będzie osiągalny z poziomu telewizora HD. Na targach IFA w Berlinie firma Philips zaprezentowała szereg telewizorów obsługujących internet - opcja nosi nazwę NetTV, a my dzięki niej postanowiliśmy zobaczyć portal INTERIA.PL w akcji.

Adres wspisujemy przy pomocy pilota - albo w formie wirtualnej klawiatury, albo przyciskami na pilocie (jak w telefonie). Chwila czekania i... mamy stronę. Wczytuje się ona bardzo powoli, ale procesory umieszczone w telewizorze nie stać na więcej.

Po około 20 sekundach na ekranie mamy stronę główną INTERIA.PL. Od razu widać, że telewizor Philipsa z NetTV nie radzi sobie z językiem flash oraz Java (zatem nie wszystko na stronie wczytuje się prawidłowo). Jednak fakt pozostaje faktem - mamy internet w telewizji.

Reklama

Najnowsze telewizory - raport z Berlina

Telewizory z internetem to nic nadzwyczajnego - każdy większy producent pochwalił się takim modelem. Zazwyczaj jednak obsługa sieci ogranicza się do opcji sciągania filmów i newsów z konkretnych stron - tylko NetTV Philipsa umożliwa sufrowanie.

Czy telewizory z internetem to przyszłość? - Jak najbardziej - odpowiada Michał Ways z polskiego Samsunga - Koreańczycy również mają swoją wersję telewizora z internetem. Do dwóch lat nie będzie trzeba wstawać z kanapy, aby sprawdzić pocztę po obejrzeniu filmu.

Łukasz Kujawa, Berlin

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy