Telewizory plazmowe się nie wypalają

Użytkownicy starszych modeli telewizorów plazmowych musieli się kiedyś nieźle natrudzić, aby zapobiec zjawisku wypalania się elementów obrazu na ekranie. Na szczęście sprzedawane dzisiaj telewizory plazmowe nie są już wrażliwe na takie problemy.

Test wytrzymałościowy nowych ekranów plazmowych (modele z lat 2008 i 2009 ) przeprowadził amerykański serwis HDguru.com, specjalizujący się w tematyce telewizorów HDTV. Jego redaktorzy katowali najnowsze plazmy przez ponad 10 godzin statycznym obrazem, który jest najbardziej szkodliwy dla telewizorów.

Ostateczny wynik zaskoczył wszystkich. Żaden z telewizorów plazmowych po zakończeniu testu nie miał problemu z wypalonym elementem obrazu, matryca nie wyświetlała żadnych powidoków.

Sprawa jest więc oczywista. Najnowsze systemy zabezpieczające telewizory plazmowe m.in. przesuwające automatycznie obraz o jeden piksel, doskonale rodzą sobie z ochroną matrycy. Wybierając pomiędzy telewizorem plazmowym , a LCD nie powinniśmy już kierować się obawą o wypalenie obrazu.

Reklama
JakiTelewizor.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama