Tenis transmitowany w 3D

Panasonic ogłosił rozpoczęcie współpracy z Francuską Federacją Tenisa FFT (Fédération Française de Tennis), oraz spółkami Orange i Eurosport, która zaowocuje transmisją 3D turnieju French Open Roland Garros. Będzie to pierwszy wielodniowy turniej sportowy w Europie transmitowany na żywo w 3D.

Roland Garros, który będzie mieć miejsce od 23 maja do 6 czerwca 2010 roku, jest jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń w sportowym kalendarzu i turniejem tenisowym z najszerszą publicznością telewizyjną w Europie. Po raz pierwszy w historii mieszkańcy naszego kontynentu będą mieli szansę zobaczyć turniej w 3D w wybranych lokalizacjach doświadczając na telewizorze wrażeń zarezerowanych zwykle dla osób stojących przy samym korcie. Podczas turnieju French Open wszystkie mecze rozgrywane na korcie centralnym Court Philippe Chatrier będą filmowane i pokazywane na żywo w 3D.

Transmisja 3D produkowana na miejscu podczas Roland Garros będzie przekazywana na żywo poprzez łącze ADSL i światłowód do abonentów Orange we Francji poprzez dedykowany kanał telewizyjny Orange. Dodatkowo dzięki profesjonalnym kamerom zapewnianym przez Panasonic, Orange będzie mogło filmować w trzech wymiarach za kulisami mistrzostw oraz tworzyć dedykowane reportaże 3D na miejscu. Po turnieju zostanie wyprodukowany film dokumentalny w 3D, który wyemituje kanał telewizyjny Orange.

Turniej będzie transmitowany w 3D do wielu sklepów detalicznych we całej Europie. Kanał Eurosport otrzyma na żywo sygnał Orange 3D i poprzez łącze satelitarne dostarczy transmisję 3D z turnieju do ponad 3000 sklepów detalicznych w 58 europejskich krajach gdzie zostanie zaprezentowany na telewizorach plazmowych 3D Panasonic VT20. Po raz pierwszy konsumenci w całej Europie będą mieli niepowtarzalną okazję podziwiania siły technologii 3D podczas prestiżowych mistrzostw French Open przez cały czas trwania turnieju.

Reklama

- Od wczesnych dni sportu w telewizji, turniej Roland Garros był zawsze w awangardzie innowacji i jesteśmy szczególnie dumni, że French Open będzie pierwszym wydarzeniem tenisowym pokazywanym tak szeroko w trzech wymiarach. Obrazy 3D robią jeszcze większe wrażenie dzięki stosowanej przez nas nawierzchni z mączki ceglanej a fani tenisa na świecie będą mogli doświadczyć tej dyscypliny w sposób niespotykany do tej pory - powiedział Michel Grach, Media Director turnieju Roland.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy