To będzie najlepszy telewizor LCD?

Przez niektórych telewizor LCD X4500 firmy Sony jest uważany za jeden z najlepszych ciekłokrystalicznych odbiorników na rynku (jeśli nawet nie najlepszy). Niedługo Sony przedstawi jego następcę.

Model telewizora X5500 firmy Sony zostanie zaprezentowany podczas tegorocznych targów elektroniki konsumenckiej IFA w Berlinie - podaje serwis FlatpanelsHD. Według informacji zdobytych przez wspomniany serwis, w telewizorze X5500 zostanie wprowadzony nowy system 200 Hz w specjalnej wersji Pro.

Na czym ma opierać się nowe rozwiązanie? Sony skorzystało z rozwiązania o nazwie Black Frame Insertion (BFI), które opiera się na zasadzie, mówiącej, że ludzie oko podczas oglądania telewizji musi "odpoczywać" (proces działający automatycznie - my go tak naprawdę nie czujemy). Rozwiązanie Sony polega na tym, że technologia BFI wysyła niewidoczne "gołym okiem" czarne paski, które umożliwiają wspomniany "odpoczynek" oczu, dzięki czemu przesyłany obraz wydaje się jeszcze płynniejszy. Brzmi skomplikowanie i trochę groźnie - ale wierzymy inżynierom Sony. Nie zabraknie także podświetlania LED.

Reklama

Na rynku pojawią się modele o przekątnej ekranu 40, 46 i 55-cali. Cena? Około 1999 euro. Więcej szczegółów poznamy na początku września.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy