Trikolor TV ostrzega o wymianie starych tunerów SD

Rosyjska platforma satelitarna Trikolor TV uprzedza swoich klientów o zbliżającym się terminie zakończenia emisji satelitarnej programów w starszej kompresji MPEG-2. Operator w celu zmotywowania abonentów korzystających z przestarzałych odbiorników, proponuje im ostatni raz wymianę na nowy odbiornik HD. Akcja rusza od lutego br.. Trikolor TV w europejskiej części Rosji jest nadawana z satelitów Eutelsat 36B/36C na pozycji orbitalnej 36°E.

Użytkownicy przestarzałych modeli DRE-4000, DRE-5000, DRE-5001, DRS-5001, GS-7300 i DRS-5003 po 1 lutego br. mogą wpłacić opłatę abonamentową tylko na pół roku. Bardzo możliwe, że z czasem operator przestanie przyjmować wpłaty od posiadaczy wymienionych odbiorników.

Niewykluczone, że całkowite wyłączenie usług MPEG-2 w Trikolor TV nastąpi na początku 2018 roku. Ostateczny termin wciąż jednak nie został określony.

Spośród czterech rosyjskich platform DTH tylko Telekarta (Orion) nadaje programy w MPEG-2 i także nie reklamuje swojego przejścia na MPEG-4. Ponadto operator dla potencjalnych klientów wciąż proponuje odbiorniki, które obsługują kanały satelitarne w specyfikacji DVB-S/MPEG-2.         

Reklama

Źródło informacji

SatKurier
Dowiedz się więcej na temat: platforma cyfrowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy