Tunery satelitarne Manta HD8000 i Manta HD9000

Manta Multimedia wprowadza na polski rynek nowe tunery satelitarne z HD 1080p, HDMI 1.3 i Dolby Digital 5.1.

Firma Manta Multimedia, największy polski dostawca sprzętu RTV/AGD/Multimedia, wprowadza na rynek nową serię wysokiej klasy tunerów satelitarnych. W skład nowej linii wchodzą tunery Manta HD8000 i Manta HD9000. Podstawową funkcją obu urządzeń jest dostarczanie wysokiej jakości sygnału TV oraz nagrywanie i odtwarzanie programów w HD. Tunery różnią się ceną, złączami oraz rozmieszczeniem gniazd kart, dzięki czemu każdy klient może dobrać model idealny do swoich potrzeb.

Oba tunery umożliwią odbiór polskich i zagranicznych kanałów satelitarnych w najwyższej jakości. Jest to możliwe dzięki odtwarzaniu obrazu w Full HD (1080p) poprzez złącze HDMI w wersji 1.3 oraz obsłudze Dolby 5.1 (również poprzez HDMI). Manta HD8000 i HD9000 umożliwiają także nagrywanie dowolnego programu albo filmu. Funkcja automatycznego timeshift oraz przewijania nagranego materiału ułatwią jego przeglądanie.

Wraz z nowymi tunerami, Manta Multimedia zaprezentowała wielojęzyczny interfejs menu, w jakości HD. Obydwa odbiorniki posiadają wbudowaną fabryczną listę polskich kanałów dostępnych z satelity Hotbird, co ułatwi szybkie uruchomienie urządzenia nawet mało zaawansowanym użytkownikom.

Reklama

W tunerze Manta HD8000 informacje o numerze oglądanego kanału wyświetlane są za pomocą cyfrowego, 7-segmentowego wyświetlacza LED, natomiast w HD9000 - za pomocą 12-pozycyjnego wyświetlacza alfanumerycznego VFD, który wyświetli nie tylko numer kanału, ale również jego nazwę. Wyświetlacz pokaże też graficzną informację o stanie zapełnienia dysku i aktywnych funkcjach nagrywania czy timeshift. Podczas korzystania z multimediów wyświetlana jest na nim nazwa odtwarzanego pliku.

Kolejna różnica między nowymi tunerami, to drugie gniazdo czytnika kart kodowych umieszczone z tyłu tunera HD8000 (HD9000 posiada oba gniazda z przodu obudowy) oraz dodatkowe 2 gniazda SCART umieszczone na tylnym panelu HD9000. Oba tunery posiadają gniazda USB z tyłu i z przodu obudowy oraz gniazdo e-sata z tyłu obudowy. Dzięki nim można łatwo podłączyć pamięć masową w postaci twardego dysku lub przenośnej pamięci typu flash. Po podłączeniu ich do zestawu kina domowego wyposażonego w wejścia optyczne SPDIF, albo w wejścia HDMI, oba odbiorniki pozwolą cieszyć się pełnym dźwiękiem przestrzennym Dolby Digital 5.1.

Specyfikacja techniczna Manta HD8000 i Manta HD9000;

- Full HD 1080p (skalowanie PAL do full HD),

- HDMI ver. 1.3,

- Obsługa Dolby 5.1 także w HDMI,

- Nagrywanie programów HD i SD,

- Odtwarzanie nagrań HD i SD z funkcją przewijania,

- Automatyczny timeshift,

- 2 porty USB oraz port e-sata do podłączenia dysków twardych,

- Odtwarzanie plików XVID z polskimi napisami .txt,

- Odtwarzanie plików mkv z polskimi napisami .srt,

- Obsługa teletekstu i napisów ekranowych DVB,

- 7-dniowe EPG,

- Przyjazne wielojęzyczne menu ekranowe (w tym polskie) w jakości Full HD,

- 8 list kanałów ulubionych, pamięć 8000 kanałów,

- Funkcja blokady rodzicielskiej,

- Łatwa wymiana oprogramowania i list kanałów przez port USB lub e-sata,

- Pełne wsparcie DiSEqC 1.0/1.1/1.2/1.3/USALS oraz UNICABLE,

- 2 gniazda CI dla modułów CAM,

- 2 czytniki kart.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: satelitarna | multimedia | Manta | telewizja cyfrowa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama