TVP HD, TVP Sport i TVP Historia w UPC Polska

Na ten dzień abonenci UPC Polska, największego operatora telewizji kablowej w Polsce, czekali długo. UPC udało się dojść do porozumienia z Telewizją Polską - operator niespodziewanie wprowadził do oferty trzy kanały - TVP HD, TVP Sport i TVP Historia.

Kanał TVP HD pojawił się na pozycji 3 w cyfrowych dekoderach UPC, kanał TVP Sport na pozycji 551, a TVP Historia na pozycji 388. Tym samym abonenci cyfrowej UPC otrzymali dostęp do Mundialu w HD oraz pełnej paczki kanałów tematycznych TVP (TVP Kultura , TVP Sport, TVP Historia).

Nadawane przez Telewizję Polską stacje będą dostępne dla wszystkich abonentów usługi cyfrowej w obydwu podstawowych pakietach: Select HD i Max HD. Kanał TVP HD mogą oglądać klienci posiadający dekoder UPC Mediabox HD. TVP HD to już 17 stacja nadawana w wysokiej rozdzielczości w ramach cyfrowej oferty UPC. Jest to także 4 kanał HD (boko TVN HD, Polsat HD i TVS HD) dostępny bez dodatkowych opłat.

Reklama

TVP HD (pozycja w dekoderach UPC - 3) jest stacją ogólnotematyczną emitującą programy w wysokiej rozdzielczości (HD 1080i). Jest to jedyny polski kanał, dzięki któremu widzowie będą mogli przeżywać piłkarskie emocje rozpoczynającego się właśnie Mundialu w najwyższej dostępnej jakości obrazu i dźwięku.

TVP Sport (pozycja w dekoderach UPC - 551) to kanał tematyczny transmitujący na żywo różnorodne krajowe i zagraniczne wydarzenia sportowe. Stacja pokazuje także magazyny tematyczne poświęcone wybranym dyscyplinom sportu, reportaże, filmy dokumentalne i materiały archiwalne TVP dotyczące sportu i okolic.

TVP Historia (pozycja w dekoderach - 388) jest kanałem pomagającym widzom odkryć i zrozumieć zagadki polskiej i światowej historii. W ofercie stacji znajdują się m.in. magazyny historyczne, cykle dokumentalne, felietony historyczno-edukacyjne oraz programy oparte na zasobach archiwalnych TVP.

Nowe programy włączono niespodziewanie, w piątek po godzinie 21. Jak udało nam się dowiedzieć, negocjacje między TVP i UPC trwały do ostatniej chwili. Przypomnijmy, że jeszcze w czwartek biuro prasowe UPC nie potwierdzało włączenia kanału TVP HD do oferty.

Wraz z nowymi kanałami, UPC wprowadziło zmiany na liście programów TV w cyfrowych dekoderach. Polsat przeniesiono na pozycję 4, Polsat HD - 5, TVN - 6, TVN HD - 7, TV4 - 8, TVN 7 - 9.

Media2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama