TVP o cyfrze: Przynajmniej jeden kanał HD

Telewizja Polska planuje wziąć udział w konkursie na pozostałe wolne miejsca w pierwszym multipleksie (pakiet kanałów cyfrowych) naziemnej telewizji cyfrowej. Publiczny nadawca w ramach DVB-T chce udostępnić przynajmniej jeden kanał HD.

Od września 2010 roku w Polsce stopniowo uruchamiana jest naziemna telewizja cyfrowa (DVB-T). Na razie jej zasięg jest ograniczony do kilku województw. Pod koniec września ruszył drugi multipleks w całości przeznaczony dla prywatnych nadawców (TVN, Polsat, TV4 i TV Puls), z kolei kilka tygodni temu rozpoczęło się uruchamianie multipleksu trzeciego, na którym TVP będzie mogła zamieści kanały tematyczne.

Wciąż jednak nie uruchomiono multipleksu pierwszego, gdzie mają znaleźć się trzy główne kanały Telewizji Polskiej oraz cztery inne kanały wyłonione w konkursie. Okazuje się jednak, że w konkursie chce brać także udział Telewizja Polska.

Reklama

- Chcielibyśmy dążyć do (...) zagospodarowania pozostałych kanałów w multipleksie pierwszym, poprzez konkurs koncesyjny. Chcemy tam również zaoferować swoje kanały - PAP cytuje słowa zastępcy dyrektora ośrodka technologii TVP wypowiedziane podczas konferencji Media Summit. Dodał także, że "obowiązkiem TVP jest nadanie przynajmniej jednego kanału w jakości HD ".

Media2
Dowiedz się więcej na temat: telewizja | TVP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy