UPC Polska będzie mieć 1,5 mln abonentów

Po zakupie sieci kablowej Aster, największy operator kablowy w kraju - UPC Polska będzie mieć około 1,5 mln abonentów, czyli 2 razy więcej niż druga co do wielkości sieć kablowa Vectra.

Po akceptacji przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przejęcia Astera przez UPC Polska, jej właściciel Liberty Global, chce skupić się na wprowadzeniu szybszych łącz internetowych. Mają być jeszcze szybsze od obecnie oferowanych łącz światłowodowych o prędkości pobierania danych 120 Mb/s.

- Chcemy w Polsce szukać wydajności kosztowych i stworzyć konkurencyjną platformę. Potrzebujemy jej na polskim rynku. Konkurencja tutaj jest bardzo zacięta. Jednocześnie branża kablowa w Polsce jest bardzo słaba. Stawiamy na rozwój i efekt skali. To najlepszy sposób konkurowania z dużymi firmami, takimi jak Telekomunikacja Polska - powiedział Michael T. Fries, prezes zarządu Liberty Global.

Prezes Liberty Global zaprzeczył, jakoby w UPC Polska planowano kolejne przejęcia na polskim rynku - zarówno kablowym, jak i mobilnym. Koncern nie zamierza także startować w przyszłorocznym przetargu na atrakcyjne częstotliwości pasma 800 MHz, które posłużą do zbudowania ogólnokrajowej sieci szybkiego bezprzewodowego Internetu opartego na technologii LTE.

Reklama

Źródło informacji

SatKurier
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama