W USA wraca moda na telewizję odbieraną przez fale radiowe

Są kablówki, Boxee czy Hulu - nigdy nie było więcej sposobów na oglądanie ulubionych programów telewizyjnych. Więc dlaczego wciąż tak wiele osób ogląda tradycyjną telewizję? Odpowiedź jest prosta: jest dobra, tania i na żywo.

Jak pisze "Wall Street Journal", w USA obserwuje się wzrost zainteresowania telewizorami, jako główną alternatywą dla kablówek: "Sprzedawca anten telewizyjnych Richard Schneider z St. Louis twierdzi, że sprzedaż jego firmy poszybowała w górę. Jego firma Antennas Direct sprzedała 70 tys. anten w styczniu. Spodziewa się podwoić wyniki z poprzedniego roku i sprzedać 600 tys. sztuk. W 2010 sprzedał 400 tys. anten".

To, że wiele osób rezygnuje z kablówek jest zrozumiałe: są drogie, obsługa klienta jest fatalna a streamowanie wideo za pośrednictwem Netfliksa czy Hulu pozwala obejrzeć dużo więcej. Anteny są doskonałym uzupełnieniem streamu. Są tanie, pozwalają obejrzeć dużo programów związanych z wydarzeniami, które warto śledzić na żywo.

Reklama

Chcą np. obejrzeć Oskary na żywo w HD trzeba albo zapłacić bajońską sumę za kablówkę, albo kupić tanią antenę i oglądać wszystko za darmo.

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: telewizja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy