WD TV - wideo nowej generacji

Jeszcze niedawno szczytem marzeń były odtwarzacze, które oprócz DVD czyta także płyty z DivX-ami i XviD-ami. Ostatnimi czasy rolę. krążków przejmują jednak pendrive'y i dyski przenośne. Playery nauczyły się więc rozmawiać również z nimi. Pytanie tylko, po co w takim razie czytnik płyt? A gdyby tak się go pozbyć? Tak właśnie powstał WD TV.

Pierwsze, co rzuca się w oczy, to wymiary. Czarna, gustowna obudowa jest bardzo mała - niewiele większa od przenośnych dysków twardych. Na dwóch z bocznych ścianek znajdują się złącza wideo, USB, SPDIF oraz zewnętrznego zasilacza. Do tego dochodzą jeszcze diody sygnalizujące włączone zasilanie oraz transmisję przez USB - i to wszystko. WD TV obsługiwany jest w całości za pomocą dołączonego pilota. Jest mały, a do transmisji wykorzystuje standardową diodę na podczerwień, więc bez problemu można go zastąpić jakimś kombajnem potrafiącym obsłużyć kilka urządzeń naraz.

Reklama

No dobrze, a jak to wszystko działa? Ponieważ WD TV nie ma wbudowanego twardziela ani złącza sieci lokalnej, potrzebny jest pendrive lub dysk USB, na którym nagramy materiały (lista obsługiwanych formatów powinna zadowolić każdego). Potem wystarczy podłączyć dysk do WD TV i poczekać, aż sprzęt skataloguje dane. Dzięki przejrzystemu menu obsługa nie stanowi problemu. Jakość obrazu jest bez zarzutu, nawet jeśli mamy telewizor Full HD. Co ważne, obecna wersja radzi sobie także z polskimi napisami, z czym na początku były duże problemy (na szczęście wystarczy aktualizacja oprogramowania, którą można przeprowadzić we własnym zakresie, więc nawet wcześniej kupione WD TV nie sprawiają już problemu). A na filmach się nie kończy - bez problemu można zorganizować także pokaz zdjęć lub posłuchać muzyki.

Wadą dla niektórych może być jedynie fakt, że urządzenie wypuszcza zdekodowany sygnał audio tylko w formacie 2.0. Jeśli zależy nam na czymś więcej, trzeba podłączyć wzmacniacz lub głośniki z dekoderem dźwięku przestrzennego, ale nie zmienia to faktu, że WD TV to idealny następca tradycyjnych DVD-ków z DivX-ami.

PLUSY

- niewielkie wymiary,

- bardzo dużo czytanych formatów,

- łatwość wymiany dysku,

- sensowna cena.

MINUSY

- brak dekodera 5.1.

SPECYFIKACJA

Odtwarzane formaty audio: MP3, WMA, OGG, WAV/PCM/LPCM, AAC,

FLAC, Dolby Digital, AIF/AIFF, MKA

Odtwarzane formaty wideo: MPEG.1/2/4, WMV9, AVI (MPEG.4, Xvid,

AVC), H.264, MKV, MOV (MPEG.4, H.264), MTS, TP, TS

Odtwarzane formaty napisów: SRT (UTF-8), SMI, SUB, ASS, SSA

Odtwarzane formaty zdjęć: JPEG, GIF, TIF/TIFF, BMP, PNG

Formaty plików na podłączanych dyskach: FAT32, NTFS, HFS+

Obsługiwane systemy: PAL, NTSC, Multi TV

Dodatkowe: USB 2.0 Złącza: composite, SPDIF, 5.1 surround, HDMI, pilot, baterie, instrukcja obs.ugi, przewod AV

Wymiary: 40 x 100 x 125 mm

Waga: 303 gramy

CD Action
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy