Windows 8 natywnie bez funkcji odtwarzania DVD

Najnowsze informacje na temat systemu Windows 8 nie są zbyt optymistyczne, przynajmniej dla osób, które lubią oglądać filmy. Okazuje się bowiem, że domyślnie system operacyjny Microsoftu może nie posiadać możliwości odtwarzania filmów z płyt DVD.

Za taką możliwość trzeba będzie... dodatkowo zapłacić. Sprawa związana jest z usunięciem z Windowsa 8 dodatku Media Center.

Wiemy obecnie, że dodatek Media Center nie będzie preinstalowany w systemie. Za możliwość korzystania z niego trzeba będzie uiścić niewielką opłatę. Microsoft twierdzi, że wpłynie to pozytywnie na końcową cenę samego systemu operacyjnego, a sam Media Center nie jest wśród użytkowników bardzo popularny. Są w nim natomiast wykorzystywane technologie stworzone przez firmy trzecie, za które Gigant z Redmond musi płacić. I nie ma w tym nic oburzającego, gdyby nie fakt, że zapowiedziano usunięcie z Windows Media Playera funkcji pozwalającej na odtwarzanie filmów DVD. Źródło to jest już podobno coraz rzadziej wykorzystywane.

Reklama

W Stanach Zjednoczonych - z pewnością, ale co z innymi krajami? Aby móc korzystać z takiej funkcji będzie trzeba posiadać Windowsa 8 Pro i zakupić dodatek Media Center.

A wy, jak często korzystacie z odtwarzania filmów DVD? Czy taka decyzja jest waszym zdaniem słuszna?

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: System operacyjny | odtwarzanie | DVD | Windows
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy