Wojna o częstotliwości 200Hz - IFA 2008

"Pierwszy na świecie telewizor z odświeżaniem 200Hz" - tak swój telewizor w Berlinie promuje Sony ... oraz Samsung. Kto ma rację?

W Berlinie pojawiły się dwa "Pierwsze na świecie telewizory z odświeżaniem 200Hz" - jeden ze stajni Sony, drugi od Samsunga. Każdy reklamowany jako ten jedyny.

Zaprezentowany przez Sony model z 200Hz to Bravia Z4500, Samsung natomiast pokazał jedynie prototyp, który pojawi się w sprzedaży gdzieś w 2009 roku. Z4500 trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku. Telewizory pokazano po raz pierwszy tego samego dnia, chociaż z technicznego punktu widzenia Samsung zaprezentował swoje 200Hz wcześniej (telewizor był dostępny od razu na stoisku, Sony czekało na konferencje prasową).

Po co nam odświeżanie na poziomie 200Hz? Według producentów ma ono znaczenie, kiedy posiadamy naprawdę duży odbiornik - wtedy lepsze odświeżanie zapewni i lepszy obraz. Tak przynajmniej mówi teoria. Podobnie jak teoretycznie w Berlinie zadebiutowały "Dwa pierwsze na świecie telewizory z odświeżaniem 200Hz".

Łukasz Kujawa, Berlin

Wszystkie informacje o targach IFA można znaleźć w naszym raporcie specjalnym

Reklama
INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama