Wykład w postaci MP3

Wyobraźcie sobie urządzenie, które nie tylko potrafi zapisać każde słowo wykładowcy w postaci MP3, ale również zapamiętać każde słowo zapisane w zeszycie> A to nie wszystko.

i co najważniejsze, połączyć tekst i dźwięk w jedną całość i przenieść efekty swojej pracy do pamięci Waszego komputera. Brzmi jak marzenie ? Otóż takie urządzenie już istnieje i nazywa się Livescrible Pulse Samrtpen.

Widoczny na zdjęciu produkt posiada (w zależności od wersji) od 1 do 2 GB wbudowanej pamięci na której użytkownik może nagrywać wykłady i przechowywać sporządzone notatki. Dzięki temu, że "długopis" rozpoznaje specjalne znaki nadrukowane na papierze (który notabene można wydrukować na zwykłej drukarce atramentowej) możliwe jest (po wskazaniu odpowiedniej ikony) kontrolowanie takich funkcji jak : rozpoczęcie nagrywania, prędkość odtwarzania czy w końcu kolejność z jaką chcemy odtworzyć notatki.

Reklama

Dodatkowo po wskazaniu fragmentu zapisanego teksu urządzenie samo odnajduję przypisany do niego zapis audio. Livescrible Pulse Smartpen jest już dostępny w sprzedaży, a cena za cały zestaw, w którego skład wchodzą : dwa specjalne zeszyty, pięć wymienialny wkładów, futerał, oprogramowanie, stacja dokująca i oczywiście "długopis" (w wersji 2GB) wynosi ok. 240 dolarów.

PCArena.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama