Xbox 360 - najtańsza konsola

Xbox 360 jest już najtańszą stacjonarną konsolą najnowszej generacji dostępną na rynku - jej producent, firma Microsoft, postanowił obniżyć cenę podstawowej wersji Arcade do 349 dolarów.

Jeremy Hilton, marketing manager oddziału Xbox, poinformował, iż firmie udało się obniżyć koszta produkcji, stąd obniżka.

Sprzedawca EBGames sugeruje natomiast, iż obniżka spowodowana jest słabnącą sprzedażą 360-tki.

- Wii sprzedaje się najlepiej, na drugim miejscu jest PlayStation 3, zaś Xbox plasuje się jako trzeci - ujawnia Shane Stockwell z EBGames. Okazuje się, że 699 dolarów za PS3 nie jest barierą - jak na taką cenę konsola sprzedaje się dobrze - dodaje.

Niektórzy ze sprzedawców, np. firma Big W, posunęli się jeszcze dalej - sprzedają oni Xboksa 360 w wersji Arcade za 279 dolarów. Jest to oferta ograniczona czasowo.

Reklama

Xbox 360 z 20-gigabajtowym dyskiem twardym, zestawem słuchawkowym oraz kablem HD sprzedawany jest 499 USD. Wcześniej jego cena wynosiła 579 dolarów.

High-endowy Xbox 360 Elite (z 120-gigabajtowym twardzielem, kablem HDMI oraz darmową 30-dniową aktywacją usługi Xbox Live Gold ) kosztuje teraz 649 USD (poprzednio - 729 dolarów).

Źródło: hacking.pl

Źródło informacji

hacking.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy