Czy kasety powtórzą sukces winyli? Na to wygląda, bo walkmany wracają do łask

Jeśli macie gdzieś w szafie czy piwnicy pokaźną kolekcję kaset magnetofonowych, ale już dawno nie macie jak ich posłuchać, to mamy świetne wieści. Zobaczcie najnowszy odtwarzacz Bluetooth z kickstarterowej kampanii.

Nie oszukujmy się, przenośny odtwarzacz kaset magnetofonowych to nie jest urządzenie, którego każdy z nas potrzebuje w swoim życiu, szczególnie w dobie usług streamingowych, ale jak wiadomo często bywamy nostalgiczni, więc taka kampania crowdfundingowa nie powinna nas zbytnio dziwić. Szczególnie że kultowy Walkman od Sony obchodzi w tym tygodniu swojego 40. urodziny, więc trudno wyobrazić sobie lepszą okazję.

Jak możemy przeczytać na stronie kampanii, urządzenie IT’S OK Bluetooth 5.0 od NINM Lab przynosi nowe spojrzenie na romantyzm kaset magnetofonowych z lat osiemdziesiątych. Jak sama nazwa wskazuje, odtwarzacz jest kompatybilny z bezprzewodowymi głośnikami i słuchawkami Bluetooth, ale zgodnie z duchem tradycji znajdziemy tu również klasyczne złącze 3.5 mm jack na słuchawki przewodowe. 

Reklama

Podobnie jak w oryginalnym rozwiązaniu, tu również możemy oglądać kasetę podczas pracy przez przezroczyste drzwiczki, mamy nawet opcje klasycznego przewijania, klips do paska i specjalny przycisk do nagrywania, więc wszystko jest jak należy. Co więcej, chociaż kampania odtwarzacza trwa aż do 5 sierpnia, to ten został już ufundowany - autorzy uzbierali ponad 20 tysięcy dolarów, a ich celem była kwota 12,836 USD. A ile trzeba wyłożyć, żeby zyskać swój egzemplarz?

Całkiem sporo, bo co najmniej 75 USD, ale czego się nie robi dla pięknych wspomnień :) Dostawa urządzenia przewidziana jest na grudzień tego roku, ale jak to często na Kickstarterze bywa, trzeba liczyć się z możliwością opóźnień - poza tym, międzynarodowi klienci muszą być gotowi na pokrycie ewentualnych podatków i opłat manipulacyjnych. Do wyboru są trzy wersje kolorystyczne - biała, różowa i niebieska. Co o tym sądzicie? Macie ochotę się skusić i przyłożyć rękę do powrotu starych wysłużonych kaset magnetofonowych?

Źródło: GeekWeek.pl/Kickstarter

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy