Czy jesteś uczulony na swojego Canona?

Jeśli planujesz kupić niedługo nowego Canona 650D to uważaj - nie dość, że możesz być uczulony na jego gumę, to jeszcze niedługo może on zmienić kolor na... biały. Na szczęście Canon już zapowiedział, jak chce rozwiązać ten problem.

Do tej pory to Nikon słynął z kiepskiej jakości gum w swoich lustrzankach. Wielu fotografów, także zawodowych, którzy korzystali z profesjonalnych korpusów, narzekało na szybko odklejające się gumy w Nikonach. Sam z resztą byłem jednym z nich i nie mogę znieść odstającej gumy z korpusu całkiem świeżego Nikona D300s. Tymczasem teraz to Canon wydał oświadczenie, w którym przyznaje się do zastosowania dosyć specyficznej mieszanki gum, którymi wyłożone są niektóre egzemplarze Canonów 650D.

Z informacji od producenta wynika, że w modelach wyprodukowanych między 31 maja a 15 czerwca znajduje się guma ze składnikiem o nazwie Zinc Bis (N,N'-dimethyldithiocarbamate). Osobiście nie mam zielonego pojęcia co to za substancja, ale według firmy Canon może ona dosyć szybko doprowadzić do zmiany koloru gumy w korpusach Canonów 650D z czarnego na biały. Szczególnie, jeśli aparat będzie narażony na wysokie temperatury i wysoką wilgotność, czyli w warunkach letnich. W rzadkich przypadkach guma może też doprowadzić do nieprzyjemnego uczulenia skóry. To musiałoby być naprawdę przykre, jeśli po zakupie świeżutkiego aparatu nie mógłbym go nawet wziąć na dłużej w dłonie, bo zaczęłyby mnie swędzieć lub piec...

Reklama

Jak sprawdzić czy twój Canon 650D jest dotknięty tą wadą? Wystarczy odwrócić aparat i spojrzeć na jego spód, gdzie znajduje się numer seryjny urządzenia. Jeśli cyfra szósta od lewej to 1 - skontaktuj się niebawem z serwisem w celu ustalenia terminu naprawy lub wymiany aparatu. Nie znamy jeszcze szczegółów akcji Canona, ale producent obiecał, że zajmie się każdą wadliwą sztuką.

Krzysztof Basel

http://fotoblogia.pl

Źródło informacji

Fotoblogia.pl
Dowiedz się więcej na temat: Canon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy