EazzzY~! - najprostsza cyfrówka świata

Designer Sungwoo Park z Yanko Design prezentuje projekt nowego aparatu cyfrowego, zredukowanego do minimum. Tak prostego w obsłudze cyfraka jeszcze nie było.

Czy jest możliwe wynalezienie malutkiego aparatu cyfrowego bez wizjera i ekranu LCD, w którym przyciski zredukowano do jednego- Sungwoo Park z Yanko Design udowodnił, iż da się to zrobić. Aparacik o oryginalnej nazwie EazzzY~! urzeka swoją prostotą.

Ten niecodzienny cyfrak wyposażony został jedynie w podstawowe funkcje. Na oferowanej w wielu kolorach obudowie o rozmiarach nieco większych niż pudełko zapałek znajdziemy malutki obiektyw, lampę błyskową wielkości główki od szpilki, przełącznik on/off i spust. Fotograf nie ma podglądu tego, co dokładnie uwiecznia na zdjęciu ? pozwala to poczuć ponownie znaną z analogowej fotografii niepewność co do tego, jak fotografia będzie wyglądała po wywołaniu (lub też w tym przypadku po przegraniu na dysk komputera).

Reklama

Jak proponują twórcy: wyceluj, zrób zdjęcie, podłącz aparacik wprost do komputera i daj się zaskoczyć. Nie są do tego potrzebne żadne kable - przewidziano połączenie urządzenia wprost z komputerem poprzez wbudowane złącze mini USB podobnie, jak ma to miejsce w przypadku pendrive'a.

Szklana płytka umieszczona w miejscu, w którym zazwyczaj znajduje się wyświetlacz LCD, została przez projektanta poetycko nazwana "oknem twojej wyobraźni". W tym wypadku analogia ta wydaje się być wyjątkowo trafna.

EazzzY~! znajduje się obecnie na razie w fazie projektu. Studio Yanko Design nie zamieściło informacji kiedy i czy w ogóle urządzenie znajdzie się na rynku. Nie jest też znana jego orientacyjna cena. Jak można jednak przypuszczać na podstawie komentarzy odwiedzających stronę Yanko Design, liczba potencjalnych nabywców jest całkiem spora.

Fotografuj.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy