Filmowe lustrzanki i spółka - Photokina 2008

W Kolonii trwają największe na świecie targi fotograficzne - Photokina 2008. Większość z prezentowanych na imprezie nowości nie jest zaskoczeniem, ale z pewnością nie można powiedzieć, że targi są nudne.

Wiodący producenci sprzętu fotograficznego już od kilku tygodni informowali o większości swoich najnowszych produktów, więc wiele z premier tegorocznej Photokiny nie jest niespodzianką. Nie oznacza to jednak, że nie możemy liczyć na emocjonujące premiery.

Kompakt czy lustrzanka? - Panasonic Lumix G1

Jednym z najważniejszych wydarzeń tegorocznej Photokiny jest prezentacja aparatu Panasonic Lumix G1. Model ten jest pierwszym przedstawicielem zupełnie nowej kategorii sprzętu fotograficznego, łączącego w sobie cechy zarówno cyfrowego kompaktu, jak i lustrzanki.

Reklama

Lustrzanki jak kamery

Hitem są także pierwsze lustrzanki wyposażone w funkcję nagrywania wideo. Rywalizację na tym polu rozpoczął Nikon (jego amatorski D90 pozwala na rejestrowanie filmów w rozdzielczości 1280 na 720), ale na odpowiedź głównego konkurenta - firmy Canon - nie trzeba była długo czekać. Drugi z gigantów zaprezentował EOS'a 5D Mark II - pierwszy profesjonalny aparat pełnoklatkowy z możliwością nagrywania materiałów Full HD.

Nowe aparaty, nowe programy

Na pełną klatkę postawiła też firma Sony, która pokazuje w Kolonii najbardziej zaawansowany spośród swoich aparatów - model Alfa 900. Olympus zapowiedział z kolei, że trwają prace nad nową konstrukcją (aparat nie ma jeszcze oficjalnej nazwy), sytuującą się między wcześniejszymi lustrzankami - E-520 i E-3.

W Kolonii przypomniał też o sobie Pentax, który zaprezentował aparat K-m - najbardziej amatorską ze swych lustrzanek. Wersji CS4 doczekał się wreszcie najpopularniejszy z programów graficznych - Photoshop. Firma Adobe zapewnia, ze odda w ręce fotografów i grafików narzędzie jeszcze wydajniejsze niż dotychczas.

Na targach nie może oczywiście zabraknąć aparatów kompaktowych, obiektywów i innych akcesoriów fotograficznych. O najważniejszych nowościach poinformujemy w podsumowaniu targów, po zakończeniu imprezy.

Adam Nietresta, KoloniaWięcej informacji o nowych aparatach fotograficznych w naszej specjalnej relacji - Photokina 2008

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy