Kodak M2008 - cyfrak "olimpijski"

Z okazji zbliżającej się olimpiady w Pekinie, firma Kodak zamierza wprowadzić do sprzedaży nowy model cyfrowego aparatu kompaktowego.

Niezależnie od wszelkich kontrowersji związanych z tegoroczną letnią olimpiadą oraz problemem (nie)przestrzegania praw człowieka w Chinach, jedna rzecz nie ulega zmianie: igrzyska olimpijskie to znakomita okazja do zarobienia dużych pieniędzy na sprzedaży gadżetów związanych z tym wydarzeniem. Dotyczy to również producentów aparatów fotograficznych, takich jak Kodak.

"Olimpijski" Kodak M2008 to w istocie nie jest nowy model. Jest to zaprezentowany w styczniu bieżącego roku Kodak M1033. Od pierwowzoru model M2008 odróżnia czarna kolorystyka oraz obecność logo olimpijskiego na obudowie.

Reklama

Aparat wyposażony jest w przetwornik obrazu o rozdzielczości 10 megapikseli oraz stabilizowany obiektyw 35-105 mm (ekwiwalent dla aparatu małoobrazkowego). Zdjęcia możemy wykonywać z maksymalną czułością matrycy 3200 ISO. Ponadto aparat umożliwia rejestrowanie materiału wideo w rozmiarach 1280x720 z prędkością 30 klatek na sekundę oraz oczywiście wyświetlać zdjęcia na ekranie telewizorów HD w wysokiej rozdzielczości. Model ten komunikuje się z użytkownikiem za pośrednictwem trzycalowego wyświetlacza LCD.

Kodak M2008 trafi do sklepów w Stanach Zjednoczonych w cenie około 270 dolarów. Nie wiadomo czy i kiedy będzie on dostępny na terenie Europy.

Fotografuj.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy