Momento - cyfrówka dla podnieconych

Jednym z najciekawszych finalistów konkursu Next-Gen PC Design Competition jest bardzo nietypowy (i elegancki) aparat fotograficzny opracowany specjalnie z myślą o blogerach.

Ileż razy widząc coś niesamowitego myślimy sobie "jaka szkoda, że nie mam tego na zdjęciu"? A gdybyśmy mogli robić zdjęcia wszystkiego, co przyprawia nas o szybsze bicie serca? Zapewne taka myśl przyświecała uczestnikom organizowanego przez Microsoft konkursu Next-Gen PC Design Competition, mającego na celu wyłonienie najciekawszych projektów urządzeń elektronicznych.

Projekt o nazwie Momento trafił już (jak sądzimy całkiem zasłużenie) do grona finalistów tegorocznej edycji konkursu. Jest to zaprojektowany w formie futurystycznego i bardzo eleganckiego naszyjnika aparat fotograficzny przystosowany do rejestrowania na bieżąco wszystkiego, co zwróci naszą uwagę. Urządzenie jest wyzwalane przez czujnik tętna, który reaguje na wzmożoną pracę serca, mogącą być objawem naszego strachu, radości, podniecenia lub innych emocji. Raz uruchomiony zapisuje obraz przez pięć minut. Obraz może być następnie przesłany do domowego komputera za pośrednictwem nadajnika WiFI.

Reklama

Konkurs Next-Gen PC Design Competition jest organizowany nieprzerwanie od 2006 roku. Nagrodą główną w tegorocznej edycji jest kwota 25 000 dolarów dla twórcy najciekawszego projektu. Czy jednak wystarczy to, aby projekt Momento z deski kreślarskiej trafił na półki sklepowe? Mamy nadzieję, że tak.

Fotografuj.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy