Najlepszy aparat na udaną randkę

Administratorzy serwisu randkowego OkCupid.com przeanalizowali 552 tys. zdjęć profilowych, przestudiowali ich dane EXIF i przeprowadzili wśród użytkowników serwisu sondę. Na tej podstawie powstał raport, odpowiadający na pytania, jak stworzyć fotografię atrakcyjnej osoby, jakim sprzętem, w jaki sposób, a nawet o której godzinie.

Portal OkCupid.com zgromadził około 3,5 miliona użytkowników. To, że znaleźli się oni w jednym miejscu, jest świetnym pretekstem, by zbadać ich zachowania, preferencje i gusta. Dlatego oficjalny blog portalu ("OkTrends") przepełniony jest tabelkami i wykresami. Administratorzy badają przeróżnego rodzaju statystyki dotyczące randkowiczków. W końcu zabrali się też za aspekt fotograficzny i swoimi testami spróbowali odpowiedzieć na pytanie: jak stworzyć zdjęcie atrakcyjnej osoby?

Ponad pół miliona zdjęć zestawili w pary i poprosili użytkowników, aby wzięli udział w szybkiej sondzie i odpowiedzieli na pytanie: z którą z tych dwóch osób wolałbyś umówić się na randkę? Przeprowadzając wiele takich porównań, autorzy badania wysupłali te fotki, które dla innych przedstawiają atrakcyjną osobę. Na te dane nanieśli inne, m.in. EXIF-y zdjęć. Jaki więc jest przepis na zdjęcie idealne?

Reklama

Im lepszy aparat, tym wyższa atrakcyjność modela

Nie jest to stwierdzenie szokująco odkrywcze. Na wykresie mamy jednak potwierdzenie i wymierne wyniki tego, co wydawałoby się oczywiste. W rankingu prowadzą aparaty z wymienną optyką (na pierwszej pozycji System Mikro 4/3 Panasonica) oraz niektóre kompakty. Za nieciekawe postrzegane są za to osoby sfotografowane komórkami oraz... kompaktami Kodak EasyShare.

Flesz dodaje 7 lat

Myślę, że wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak nieumiejętnie użyte światło lampy błyskowej może skrzywdzić modela. Według badań, flesz dodaje fotografowanej osobie aż 7 lat! Oznacza to, że 28-latka "z fleszem" jest tak samo atrakcyjna, jak 35-latka bez. Oczywiście są to przypadki, w których światło zostało skierowane bezpośrednio na modela. Wcześniejsze odbicie go od ściany lub sufitu daje o wiele lepsze efekty.

Tylko zdjęcia z płytką głębią ostrości

Jeśli chcemy, by nasz randkowy profil firmowany był nastrojowym i klimatycznym portretem, zdecydowanie potrzebujemy do niego jasnego obiektywu. Badania potwierdzają, że im większe rozmycie tła, tym postać na pierwszym planie bardziej atrakcyjna.

Najlepsze zdjęcia tylko po południu i bardzo wczesnym rankiem

Wykaz powstawania "atrakcyjnych" zdjęć to sinusoida, z której wynika, że najciekawsze fotografie powstają w godzinach popołudniowych, albo bardzo wczesnym rankiem. Można powiązać to ze wschodem i zachodem słońca. Nieciekawe zdjęcia powstają za to koło południa (gdy światło jest ostre) oraz wieczornych, po zachodzie słońca.

Wnioski?

Raport OkCupid daje konkretną odpowiedź na pytanie, jak w portalu randkowym zaistnieć jako osoba atrakcyjna:

- Po pierwsze użyj dobrego sprzętu, najlepiej aparatu marki Panasonic z systemu Mikro Cztery Trzecie z dobrym szkłem

- Po drugie, nie używaj lampy błyskowej i zastosuj niewielką głębię ostrości.

- Na koniec wybierz odpowiednio oświetloną porę dnia - wczesny poranek lub godziny popołudniowe.

http://fotoblogia.pl/

Źródło informacji

Fotoblogia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy