Olympus E-420 i E-520 - aktualizacja firmware

Dwie popularne lustrzanki cyfrowe systemu 4/3 doczekały się aktualizacji swojego oprogramowania wewnętrznego. Zmiana w działaniu obydwu modeli jest jedna i ma charakter funkcjonalny.

Bolączką wielu użytkowników aparatów Olympus E-420 oraz E-520 jest zbyt słabe podświetlenie aktywnych punktów AF w wizjerze. Instalacja firmware'u o numerze 1.1 powoduje, że podświetlenie to staje się silniejsze i przez to bardziej widoczne. Jest to jedyna zmiana, jaką wprowadza ta wersja oprogramowania do działania obydwu lustrzanek.

Podobnie, jak w przypadku innych aparatów i akcesoriów marki Olympus, aktualizacja odbywa się automatycznie, po podłączeniu aparatu do komputera ze złączem internetowym oraz uruchomieniu aplikacji Olympus Master lub Olympus Studio.

Reklama

Następnie wystarczy wybrać z menu programu Camera | Update Camera/Add Display Language i cała procedura odbędzie się automatycznie. Pełna dokumentacja zmian oprogramowania wewnętrznego dla wszystkich aparatów należących do E-Systemu dostępna jest w języku angielskim na stronie www.olympus.co.jp.

Fotografuj.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama