Pierwsza karta CF 64 GB od Microdii

Jeden z największych na świecie producentów pamięci flash wprowadza w czerwcu na rynek nośnik CompactFlash o rekordowej pojemności. Producent ten będzie również pierwszym, który zaprezentuje handlową wersję tak pojemnej karty pamięci CF.

Pierwsze doniesienia o nośnikach CompactFlash o pojemności 64 gigabajtów pojawiły się już podczas targów Photokina w roku 2006. Jednak firma Samsung, która wówczas przedstawiła prototypy tych nośników nie zdołała w ciągu kolejnych 20 miesięcy wprowadzić ich do produkcji masowej.

Wiele wskazuje na to, że sztuka ta uda się potentatowi na rynku pamięci Flash, firmie Microdia. Zaprezentowany przez nią model 64GB XTRA ELITE CF kierowany jest do najbardziej wymagających użytkowników. Oprócz rekordowej pojemności odznacza się on deklarowaną prędkością przesyłu danych na poziomie 300x, czyli około 45 MB/s. Jest to więc model zgodny ze standardem UDMA.

Reklama

Karty pamięci Microdia 64GB XTRA ELITE CF trafiły już do produkcji masowej i ich pierwsze dostawy do sklepów na terenie całego świata zapowiadane są na koniec czerwca. Cena tych nośników nie została jeszcze podana.

Fotografuj.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama