Ricoh G600 - kolejny "pancernik"

Firma Ricoh zaprezentowała kolejny aparat cyfrowy z serii G - konstrukcji o zwiększonej wytrzymałości na wstrząsy i odpornych na działanie wody. Nowość stanowi uzupełnienie popularnego stałoogniskowego modelu Caplio 500G Wide.

Parametry modelu Ricoh G600 są dość imponujące: aparat otrzymał certyfikat MIL Standard 810F amerykańskiego Ministerstwa Obrony, co gwarantuje sprawne działanie aparatu po upadku na dowolnie twardą powierzchnię z wysokości 1,5 metra. Ponadto cyfrak ten wytrzymuje zanurzenie w wodzie do głębokości 1 metra, umożliwia fotografowanie podczas silnego deszczu i w silnie zakurzonym środowisku. Mimo takiej konstrukcji obsługa aparatu jest wygodna, gdyż przyciski nie mają na sobie tak dużej warstwy gumy, jak ma to często miejsce w odpornych na kurz i wodę aparatach.

Reklama

Ricoh G600 wyposażono w dziesięciomegapikselowy przetwornik obrazu o rozmiarach 1/2,33 cala. Za optykę odpowiada szerokokątny obiektyw typu zoom o zakresie ogniskowych wynoszącym 28-140 mm (odpowiednik aparatu 35 mm). Minimalna odległość ostrzenia zmienia się wraz z ogniskową od 30 do 50 cm w trybie normalnym oraz od 1 do 15 cm w trybie makro. Czułość matrycy może być regulowana w zakresie od 64 do 3200 ISO.

Aparat wyposażony jest w ciekawe funkcje dodatkowe. Jedną z nich jest tryb pracy Skew correction mode, który umożliwia korygowanie zdjęć, które w wyniku odchylenia aparatu od pionu są przekrzywione. Aparat umożliwia manualne ustawianie ostrości oraz jej blokadę. Niestety nie daje pełnej kontroli nad ekspozycją - dostępna jest tylko jej korekta w zakresie od -2 do +2 EV. Ponadto dostępne są takie użyteczne narzędzia, jak wyświetlanie siatki geometrycznej czy interwałometr.

Komunikacja z aparatem odbywa się za pośrednictwem 2,7-calowego ekranu LCD o rozdzielczości 230 tysięcy punktów. Obiektyw nowego Ricoha przystosowany jest do współpracy z filtrami optycznymi o średnicy gwintu 37 mm. Aparat zasilany jest dedykowanym akumulatorem litowo-jonowym, który jednak w razie potrzeby można zastąpić dwiema bateriamy AAA. Ułatwia to bardzo zapewnienie sobie zastępczego źródła zasilania w razie potrzeby.

Ricoh G600 jest mniejszy i lżejszy od swoich poprzedników. Jego wymiary to 117 x 68 x 32 mm, natomiast masa wynosi 260 gramów. Aparat trafi do sprzedaży w maju, a jego cena na rynku brytyjskim ma nie przekroczyć 350 funtów.

Fotografuj.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy