Samsung Project Beyond - kamera do wirtualnego wideo

Samsung coraz poważniej traktuje temat wirtualnej rzeczywistości oraz obsługujących ją gogli Gear VR. Na rynku zadebiutuje urządzenia o nazwie Samsung Project Beyond dzięki któremu tworzenie filmów VR będzie o wiele prostsze i tańsze.

Project Beyond to przypominające spodek urządzenie, które w rzeczywistości jest kamerą, a raczej aż 16 małymi kamerami, które rejestrują obraz w 3D oraz w panoramicznym wideo 360 stopni. Jak to możliwe? Ustawiamy Beyond na statywie, włączamy kamery - one rejestrują obraz. Potem przetwarzamy ten materiał na panoramiczna wizualizację po której możemy rozglądać się korzystając z gogli Gear VR (nasze wrażenia z obcowania z Gear VR można znaleźć tutaj).

Reklama

Wynalazek Samsunga, chociaż dopiero został zaprezentowany, jest już w pełni działającym urządzeniem - twierdzą osoby, które go przetestował. Materiał rejestrowany przez Beyond to, raz jeszcze podkreślmy, wideo, a nie zdjęcie. Zatem łatwo sobie wyobrazić, jak przy jego pomocy ktoś nagrywa cały koncert, albo podróż statkiem. My potem zakładamy na głowę gogle VR i możemy przeżyć to, co zostało zarejestrowane.

Cena Beyond nie jest jeszcze znana, podobnie jak data debiutu. Natomiast Gear VR powinien pojawić się na niektórych rynkach jeszcze w tym miesiącu. Do korzystania z niego potrzebny jest smartfon Galaxy Note 4 (nasz test do znalezienia tutaj).

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy