SanDisk: czytnik kart podłączany do telewizora

Znany producent kart pamięci i akcesoriów zaprezentował interesujący model łączący funkcjonalność czytnika, urządzenia do backupu i telewizyjnego albumu fotograficznego.

SanDisk Photo Album to tylko pozornie zwyczajny czytnik kart pamięci typu "all-in-one". Urządzenie to obsługuje wg producenta 8 podstawowych typów kart pamięci, co przy zastosowaniu rozmaitych adapterów pozwoli nam podłączyć praktycznie każdy używany przez fotografów (i nie tylko) rodzaj nośnika.

Tym, co go odróżnia od większości podobnych urządzeń jest możliwości podłączenia Photo Albumu do telewizora za pośrednictwem złącza AV i wyświetlanie w ten sposób zdjęć, sekwencji wideo oraz odtwarzanie muzyki. Lista obsługiwanych formatów nie jest zbyt imponująca, choć powinna wystarczyć większości domowych użytkowników: są to zdjęcia w formacie JPEG, pliki wideo skompresowane kodekami MJPEG oraz MPEG-1 oraz pliki audio w formacie MP3.

Reklama

Czytnik wyposażono w możliwość przygotowania udźwiękowionych pokazów slajdów, a obsługa urządzenia możliwa jest zdalnie - za pomocą pilota na podczerwień.

Inną niestandardową funkcją urządzenia jest możliwość wykonywania kopii zapasowych przeglądanych danych na karty CompactFlash oraz pendrive'y. Służą do tego dodatkowe złącza CF oraz USB znajdujące się w tylnej części urządzenia. Oczywiście SanDisk Photo Abum działa też jak zwykły czytnik kart, po podłączeniu go do komputera.

Urządzenie ma rozmiary 187 x 66 x 20 mm. Obecnie dostępne jest ono w cenie około 50 dolarów. Data oficjalnego pojawienia się go w Polsce nie została jeszcze ustalona. Urządzenie objęte jest dwuletnią gwarancją producenta.

Fotografuj.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy