Zabezpiecz swoje obiektywy

Boicie się o swój sprzęt fotograficzny? Można go ubezpieczyć, można specjalnie oszpecić, żeby nie drażnił złodziei. Jest jednak jeszcze jeden sposób, którego autorem jest Gary Fong. Mowa o GearGuard Lens Lock, czyli specjalnym dekielku na obiektywy.

GearGuard Lens Lock to nowość w serii akcesoriów zabezpieczających Gary'ego Fonga. Wcześniejsze pomysły obejmowały zabezpieczenie przed kradzieżą korpusu i torby fotograficznej. Sama konstrukcja tego dekielka jest bardzo prosta - to w zasadzie rozbudowana wersja standardowego dekielka zabezpieczającego obiektyw.

Dzięki systemowi możliwe jest połączenie mocną linką stalową korpusu i obiektywów. Nie jest to może wygodne, ale w jakimś stopniu zabezpiecza. Mam jednak wątpliwości - jeśli połączymy korpus i np. dwa obiektywy, to efektem może być zniknięcie całości. GearGuard to jednak dobry pomysł, jeśli robicie zdjęcie nie na swoim terenie, a macie możliwość przypięcia się ze sprzętem do czegoś solidnego.

Reklama

GearGuard Lens Lock w wersji Nikon lub Canon kosztuje w sklepie u Gary'ego 29,95 dolarów. Trzeba jeszcze uwzględnić wydatek na linkę zabezpieczającą z szyfrowaną kłódeczką za 10,75 dolarów. Jak działa cały system GearGuard, możecie zobaczyć na filmie:

http://fotoblogia.pl/

Źródło informacji

Fotoblogia.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy