Pięć oznak, że powinieneś wymienić swojego smartfona na nowszy

Część z nas wymienia smartfon co dwa lata, czyli w momencie podpisania kolejnej umowy z operatorem komórkowym. Inni robią to za każdym razem, gdy na rynku pojawi się nowy model ich ulubionego producenta. Jeszcze inni swojego telefonu najchętniej nie wymienialiby wcale. Czasem jednak trzeba to zrobić, a wynika to z wielu różnych i często nieoczywistych powodów.

Prezentacja partnera

Z pomocą smartfonów załatwiamy mnóstwo spraw i coraz więcej czasu spędzamy korzystając z ich różnych funkcji. Część użytkowników w ogóle zrezygnowała z posiadania laptopów czy komputerów stacjonarnych, ponieważ wszystko, co niezbędne, znajdą w telefonie. Opłacanie rachunków, granie w gry, oglądanie filmów w wysokiej jakości, sprawdzanie mediów społecznościowych - wymieniać można by długo. Nie może więc dziwić, że na smartfony wydajemy coraz więcej pieniędzy i zadajemy sobie pytanie: czy już nadszedł czas, by kupić nowy model? A robimy to z wielu powodów. Chcemy posiadać najnowszy egzemplarz, bo lubimy nowoczesne technologie i dają nam one dużo radości. W innych przypadkach decyduje wygoda. Zdarza się jednak, że wymiana telefonu jest koniecznością, gdyż korzystanie z niego przestaje być dla nas bezpieczne lub staje się uciążliwe. Co nas powinno skłonić do rozważenia wymiany smartfona na nowy?

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Warto mieć świadomość, że starsze urządzenia nie oferują takiego poziomu bezpieczeństwa, jak ich nowsze wersje. Z jednej strony chodzi tu o nowoczesne zabezpieczenia biometryczne, z drugiej - aktualne oprogramowanie. Pamiętajmy, że aktualizacje to nie tylko nowe funkcje, jakie pojawiają się na naszym smartfonie. Nieaktualne oprogramowanie stanowi łatwiejszy cel dla różnego rodzaju wirusów i innych zagrożeń. Tym bardziej że oszuści stają się coraz bardziej pomysłowi, a sprytnych możliwości zainfekowania naszych telefonów błyskawicznie przybywa. Wystarczy w internetową wyszukiwarkę wpisać hasło "nowe metody oszustwa", a każdego dnia otrzymamy zupełnie inne wyniki. Fałszywe informacje o włamaniu na nasze konto bankowe, SMS-y związane z dostawami paczek czy skierowania na kwarantannę - łatwo dać się nabrać. A na smartfonach przechowujemy coraz więcej wrażliwych danych i zdecydowanie nie chcemy, by wpadły one w niepowołane ręce.

Bateria bardzo szybko się rozładowuje

Częsta konieczność ładowania telefonu potrafi zirytować nawet najbardziej wyrozumiałego posiadacza smartfona. I tutaj raczej nie trzeba nikogo przekonywać, że wymiana na nowszy model jest konieczna. Mimo że możliwa jest wymiana samej baterii, nie zawsze jest to opłacalne i satysfakcjonujące rozwiązanie. Tym bardziej, że najnowsze smartfony mają naprawdę wytrzymałe baterie.

Telefon przestaje spełniać nasze wymagania

Smartfon przestaje płynnie działać? Na uruchomienie najprostszych aplikacji musimy czekać długie sekundy? Ciągle brakuje nam miejsca w pamięci nawet na podstawowe programy systemowe? To wyraźne sygnały, że czas rozważyć zakup nowego urządzenia. Choć wolne działanie telefonu najczęściej jest tylko irytujące, problem może pojawić się w momencie, gdy będziemy musieli z niego pilnie skorzystać. Na przykład wykonać ważny telefon, szybko zamówić taksówkę czy po prostu błyskawicznie sprawić coś w internecie.

Nieopłacalna naprawa

Uciążliwym problemem może być brak części zamiennych. Mowa tu choćby o sytuacji, gdy pęknie nam szybka, a na rynku nie są już dostępne nowe szkła. Co więcej, jeśli posiadany przez nas model telefonu ma już kilka lat, ewentualna naprawa może przewyższać jego wartość. Zwłaszcza, gdy dojdzie do poważniejszej usterki, jak uszkodzenie płyty głównej. Nieopłacalna naprawa to kolejna oznaka, że czas pomyśleć nad zakupem nowego urządzenia.

Słaba jakość zdjęć

Producenci smartfonów z roku na rok oferują coraz lepsze aparaty. I nawet jeśli posiadamy urządzenie, które w dniu zakupu miało świetny aparat, w nowych modelach jest on z pewnością lepszy. O wiele, wiele lepszy. Chodzi nie tylko o wyższą rozdzielczość, ale również ogólną jakość zdjęć, np. w nocy czy przy słabym świetle.

Nawet jeśli do zmiany smartfona podchodzimy niechętnie, wszystkie wymienione wyżej argumenty powinny nas skłonić do wymiany. Ale nawet jeśli wciąż się tego obawiamy - to zupełnie niepotrzebne. Obecnie konkurencja na rynku jest tak duża, że nowy model możemy nabyć w bardzo dobrej cenie, korzystając choćby z licznych promocji. Na przykład w Plusie, gdzie trwa obecnie zimowa wyprzedaż smartfonów z dostępem do sieci 5G. Do wyboru mamy wiele najnowszych modeli w niskich cenach - vivo Y72 5G i V21 5G oraz Motorolę edge 20 5G.

Natomiast dla tych, którzy szukają czegoś więcej, przewidziano prezent. W przypadku decyzji o zakupie Samsunga Galaxy A52s 5G w ofercie abonamentowej, klienci otrzymają drugi smartfon Samsung Galaxy A03s już za 1 zł. Wszystkie egzemplarze wyposażone są w szybkie procesory, w nowoczesne aparaty, umożliwiające fotografowanie i nagrywanie filmów w wysokiej jakości oraz wydajne baterie. Z pewnością posłużą nam więc przez wiele kolejnych lat.

 

Prezentacja partnera

.
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy