Półfinały PAKI: Dzień trzeci

W piątek rozpoczęły się półfinały PAKI, czyli Przeglądu Kabaretów Amatorskich. Przegląd organizowany jest już po raz 28., a w ciągu najbliższych trzech dni na scenie wystąpi osiemnaście kabaretów. Które przejdą do finału?

W piątek rozpoczęły się półfinały PAKI, czyli Przeglądu Kabaretów Amatorskich. Przegląd organizowany jest już po raz 28., a w ciągu najbliższych trzech dni na scenie wystąpi osiemnaście kabaretów. Które przejdą do finału?


W niedzielę (25 marca) w Centrum Kultury "Rotunda" wystąpią:

Kabaret Noc

Marcin Wojciech

Kabaret 7 Minut Po

Kabaret Zygzak

Kabaret Nic Nie Szkodzi

Kabaret Gwóźdź Do Urny


Skład Jury Półfinałowego 28. Przeglądu Kabaretowego PAKA:


Abelard Giza

Tomasz Nowaczyk

Jan Jerzy Połoński

Teresa Drozda

Robert Kasprzycki

 Oto oni. Jurorzy, twórcy, sympatycy kabaretu, inteligentni i dowcipni, sympatyczni i serdeczni, mający wiedzę i chcący się nią podzielić, odpowiedzialni za słowa i decyzje. 

Fajni ludzie!

 To oni zadecydują, kto wejdzie do tegorocznego konkursu PAKI, a kto do wieczoru ostatniej szansy i niestety także odrzucą część programów. Ale za to porozmawiają, wskażą błędy i podkreślą plusy występu. Odpowiedzą na łatwe i trudne pytania. Podzielą się swoją wiedzą.

Bo każdy z nich jest twórcą słowa.

Bo niektórzy mają dobry słuch muzyczny i ucho do tekstów,

bo od wielu lat tworzą kabaret,

bo zdobywają sukcesy na polu satyry,

bo widzieli setki występów kabaretowych.

I świetnie się wzajemnie uzupełnią!

TERESA DROZDA, JERZYK POŁOŃSKI, ABELARD GIZA, ROBERT KASPRZYCKI, TOMASZ NOWACZYK 

- to oni zasiądą w jury półfinałowym 28. PAKI

 Zapytani o towarzyszy, tak odpowiedzieli:

Tomasz Nowaczyk

TOMASZ - to wyjątkowe imię. W aramejskim oznacza tylko jedno, a raczej podwójnie : bliźniak... . A jak wiemy, w naszej skomplikowanej sytuacji politycznej, bycie bliźniakiem rokuje duże nadzieje na sukces.... Zresztą nie tylko polityka poszukuje Tomaszów... Tomasz Mann, św. Tomasz z Akwinu, Thomas Alva Edison, Tomasz Beksiński, Tomasz Adamek, Lis, Gollob, Jachimek, Sawyer i Tomasz - Pan samochodzik... Czy to niewystarczające dowody na to, iż właściciel tego imienia jest osobnikiem niebanalnym i wielo(po)twarzowym. Tak jest i w tym przypadku.  Tomasz N. -zwany Tomkiem z Czesuafa - z pozoru niepozorny sympatyczny gość, a w rzeczywistości...Tak. Cieszę się ,że będziemy po tej samej stronie barykady...Lepiej bić się u jego boku , niż z nim...

Jerzy Połoński 

Abelard Giza


Głupio mi pisać tak od siebie o Koledze z branży. 

Ewentualnie mógłbym napisać, że kiedyś bałem się, że się wysadzi na najbliższym dworcu. 

Naturalnie, dziwiłem się, jak ktoś może mieć na imię Abelard. 

"Imam pewnie tak go nazwał" - myślałem. 

Uważam, że byłoby to dobre imię dla filozofa. Abelard z Gizy - to brzmi całkiem, całkiem.

Stolica ma kogo zazdrościć Trójmiastu. Na przykład Wałęsy.  

Zaprawdę, mam dziwne uczucie, że ten tekst w jakiś niewytłumaczalny sposób przesiąknięty jest wazeliną

Tomasz Nowaczyk 

Jerzy Połoński

Jerzy Jan Połoński to osobnik chytry i wielce niebezpieczny. Nie dość, że gra na scenach. Nie dość, że reżyseruje i realizuje. Nie dość, że widziałem go kiedyś w reklamie. Nie dość, że zagrał w takim niemieckim serialu satyrycznym, to dzięki jego facjacie nie był to oksymoron.

Jak rzekłem. Jerzy Jan Połoński to osobnik wielce chytry i niebezpieczny chytrze. Z niewinną twarzą zbrodniarza. Stylizując się. Na fejsbuku kradnie mi co śmieszniejsze linki. Więc jak tylko mogę, natychmiast je linkuję dalej.

W tym donosie obywatelskim pójdę dalej, a co. I choć chodzić nie lubię rzeknę jedno słowo. Jerzy Jan Połoński specjalnie gra na scenie, specjalnie realizuje, specjalnie reżyseruje, specjalnie pokazuje twarz w reklamie, w odróżnieniu od kolesi, którym wszystko wychodzi niespecjalnie.

O zgrozo, Jerzy Jan Połoński, to sobie specjalnie po Jerzy postawił Jana, żeby nie mylili go z Połomskim . Specjalnie zajął się kabaretem, żeby nie myli go z Połomskim. I specjalnie nazywa się Połoński żeby nie mylili go z Chajzerem.

Robert Kasprzycki

Teresa Drozda


Teresa pracuje w radiu, bo ma fantastyczny głos.

Zna się na piosence, bo ma fantastyczne ucho.

Jest na PACE, bo ma fantastyczny gust (a nie jak myślą złośliwi o jurorach

- wątrobę).

 Abelard Giza

Robert Kasprzycki

Robert Kasprzycki - nieustannie stawia sobie wyzwania, jedno z ostatnich to "napisanie piosenki, wiersza, haiku, pod tytułem 'rozmowa z krową'. Wyobrażam sobie, jakie bezmierne otchłanie myśli może przede mną odsłonić taki od wieków dojony ssak". Bywa kąśliwy, złośliwy i ironiczny, czasem trudno zrozumieć, co ma na myśli, bo myśli z prędkością, o której światło może tylko pomarzyć. Śpiewa smutne piosenki. Jest inteligentny. Ponad miarę. Dlatego warto dać się mu ukąsić.

Teresa Drozda

Na stronie Rotundy można zaleźć takie zaproszenie:

Jeżeli nie masz pomysłu na to, jak spędzić weekend od 23. do 25. marca, jeżeli lubisz dobrą zabawę, jeżeli lubisz być zaskakiwany, przyjdź do Rotundy w każdy z tych dni o godzinie 18:00 i stań się częścią najlepszego i najbardziej prestiżowego festiwalu kabaretowego w Polsce.

Bilety do nabycia w każdy dzień Półfinałów w kasie Rotundy, czynnej od 17.00

Więc - kto żyw, ten na kabarety!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: humor | zabawa
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy