5 mld użytkowników komórek

W tym roku na całym świecie przybędzie ponad 400 milionów nowych użytkowników telefonów komórkowych - wynika z danych zaprezentowanych przez Międzynarodową Unię Telekomunikacyjną (ITU). Przybywa także użytkowników mobilnego internetu.

Po osiągnięciu na koniec 2009 roku około 4,6 mld użytkowników telefonów komórkowych na całym świecie, Międzynarodowa Unia Telekomunikacyjna szacuje, że w tym roku liczba to osiągnie 5 miliardów. W osiągnięciu takiego wyniku pomogą zaawansowane usługi i telefony w krajach rozwiniętych oraz rosnący popytu na mobilne usługi zdrowotne i mobilnej bankowości w krajach rozwijających się.

ITU oczekuje także, że liczba użytkowników mobilnego Internetu szerokopasmowego na całym świecie przekroczy miliard, po szczycie 600 milionów na koniec 2009 roku. Przy obecnym tempie wzrostu gospodarczego, wciągu pięciu lat dostęp do sieci za pomocą laptopa i inteligentnych urządzeń mobilnych, jest w stanie przekroczyć liczbę użytkowników korzystających z Internetu za pomocą komputerów biurkowych.

Reklama

Media2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy