Apple kontra Samsung - wojna o iPhone'a

Samsung Galaxy S jest uderzająco podobny do iPhone'a. Dziwne, że producent z Cupertino przez tak długi czas nie zaprzątał sobie tym głowy. Komercyjny sukces i9000 w końcu zmusił Apple'a do działania. Efektem jest pozew złożony w jednym z amerykańskich sądów.

Pozew dotyczy skopiowania przez Samsunga zarówno wyglądu obudowy, jak i interfejsu użytkownika i technologii. Czytamy o tym w oficjalnym oświadczeniu Apple'a: "Zamiast wprowadzać innowacje, opracowywać własną technologię i niepowtarzalny styl dla swoich smartfonów i tabletów, Samsung zdecydował się skopiować technologię Apple'a, interfejs użytkownika oraz innowacyjny styl.

Jeden z pracowników Apple'a tak skomentował zaistniałą sytuację: "To nie przypadek, że najnowsze produkty Samsunga przypominają iPhone'a i IPada - od kształtu sprzętu po interfejs użytkownika, a nawet opakowanie. Tego rodzaju rażące kopiowanie jest złe i musimy chronić własność firmy Apple, kiedy inni kradną nasze pomysły".

Samsung w odpowiedzi na zarzuty zapowiedział walkę w sądzie: "Rozwój technologii i wzmacnianie portfolio własności intelektualnej są kluczem do naszego sukcesu. Samsung w sposób czynny odpowie na działania prawne podjęte przeciwko niemu i będzie bronił swojej własności intelektualnej".

Reklama

Pozew Apple'a przeciwko koreańskiemu gigantowi wcale mnie nie dziwi. Urządzeni są do siebie uderzająco podobne - zarówno pod względem projektu obudowy, jak i interfejsu użytkownika. Zabawne jest to, że w ubiegłym roku Amerykanie kupili od Samsunga podzespoły za kwotę ponad 5,7 miliarda dolarów. To czyni ich drugim po Sony, największym klientem południowokoreańskiego koncernu. No cóż, nie od dzisiaj wiemy, że w interesach nie ma sentymentów, a każdy sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy jest dobry.

Aktualizacja

Samsung nie ma zamiaru pozostać dłużnym swojemu rywalowi - zarówno na rynku, jak i na sali sądowej. Właśnie okazało się, że Koreańczycy pozwali Apple za naruszenie patentów dotyczących technologii bezprzewodowej. Jestem bardzo ciekawy jak potoczy się ten spór i jaki wpłynie na handlowe relacje obu gigantów. Niestety na jego wynik przyjdzie nam trochę poczekać.

Kuba

http://komorkomania.pl/

Komórkomania.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy