Boimy się mobilnych płatności

"Raport "Rynek telekomunikacyjny w Polsce w 2011 roku. Klienci indywidualni i instytucjonalni" opublikowany przez UKE informuje, że z płatności mobilnych korzysta jedynie 5,9 proc. użytkowników telefonów komórkowych w Polsce. To wyjątkowo mało zważywszy, że jest to metoda szybka, prosta i dostępna obecnie praktycznie każdemu.

Skąd tak mała popularność? Niedawne problemy użytkowników komórek, których wmanewrowano w niechciane konkursy i absurdalnie wysokie koszty płatności, działają niestety odstraszająco. Większość z nas dwa razy zastanawia się teraz, zanim sięgnie po komórkę i wyśle SMS-a Premium.

Ci, którzy korzystają z tej opcji - co ciekawe - zasadniczo nie narzekają na poziom cen. Odpowiedzi "raczej zadowolony" i "zdecydowanie zadowolony" stanowiły łącznie 50,4 proc. wszystkich, co oznacza, że koszty ustalane są prawidłowo. Problem leży więc najwyraźniej głównie w tym, że - jak również wskazali respondenci - najczęstszym problemem jest ukrywanie prawdziwych cen przez dostawców, a także konieczność wysyłania więcej niż jednego SMS-a, o czym rzecz jasna dowiadujemy się już po wysłaniu pierwszego...

Niestety, nadal zbyt wiele firm pobierających płatności przez SMS-y Premium Rate, zamiast przyłożyć się trochę do swoich ofert i budować zaufanie klientów - woli ich po prostu naciągnąć. Jest to rzecz jasna działanie krótkowzroczne, bo przez takie właśnie sytuacje coraz mniej osób korzysta z tej wygodnej metody kupna, ale najwyraźniej tylko drastyczna zmiana prawa i wysokie kary mogłyby coś w tej sprawie zmienić.

Reklama

http://komorkomania.pl

Kira

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: telefony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama