Brak internetu przez bałagan w papierach

Miesiące bez dostępu do internetu? Czy to możliwe? Tak, gdy komórkowa sieć Orange oraz Telekomunikacja Polska nie mogą porozumieć się, która z nich może świadczy usługi. A wszystko przez... bałagan w papierach TP.

We wrześniu klientka podpisała umowę z siecią Orange na usługę Orange Freedom, czyli stacjonarny internet na łączach TP. Po kilku dniach okazało się, że z powodów technicznych usługa nie może zostać zrealizowana. W połowie października klientka zdecydowała się podpisać umowę z Telekomunikacją Polską na neostradę i rozpoczęły się kolejne kłopoty.

Przez wiele miesięcy Orange i Telekomunikacja Polska nie mogły porozumieć się, która z nich ma świadczyć usługę. Klientka przez nieporozumienie wśród operatorów musiała czekać aż trzy miesiące na podłączenie internetu. Sprawę wyjaśniła dopiero dziennikarska interwencja.

Reklama

Jak opisuje "Gazeta Wyborcza" , przed wybraniem neostrady klientka otrzymała z sieci Orange pismo informujące o braku możliwości świadczenia usługi Orange Freedom z informacją o możliwości zawarcia umowy z TP i zapewnieniem zwrotu naliczonych opłat.

Oczekiwanie na podłączenie neostrady się wydłużało, a Orange wciąż przysyłała rachunki do zapłacenia za Internet widmo. Pod Błękitną Linią TP klientka dowiedziała się, że neostrada nie może być podłączona, bo... usługę świadczy Orange. Klientka przefaksowała TP pismo z Orange, z którego wynika, ze Telekomunikacja Polska jest w błędzie, bo Orange już dawno zwolniło łącze. Jednak wszystkie siły na nic.

Wreszcie - po kilku tygodniach walki z Telekomunikacją Polską - klientka poprosiła o pomoc dziennikarzy. Rzeczniczka Telekomunikacji Polskiej przyznała, że zawinił pracownik, który podpiął dokumenty do akt innego klienta. Poszkodowana klientka otrzymała zapewnienie, że wkrótce będzie mogła korzystać z neostrady. W ramach rekompensaty otrzymała prezent od operatora - bezprzewodową mysz i klawiaturę.

Media2
Dowiedz się więcej na temat: Orange | telekomunikacja | Orange Polska S.A. | bałagan
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy