Cisco Cius kolejną ofiarą iPada

Cisco Cius, urządzenie, które miało doskonale wpasować się w biznesowy segment rynku, to kolejny tablet, który przegrał rynkową rywalizację z iPadem.

Dzięki możliwościom takim, jak wideokonferencje w wysokiej rozdzielczości, dobrej jakości głośniki, sklep z dedykowanymi aplikacjami, Cisco Cius wydawał się być tabletem idealnym dla każdego przedsiębiorcy. Niestety, rzeczywistość okazała się inna.

Cisco Cius padł z powodu popularności tabletu Apple. Jak wynika z ostatnio przeprowadzonych badań, coraz więcej światowych przedsiębiorstw korzysta z iPadów. Aż 97 proc. tabletów internetowych w firmach ma na obudowie logo nadgryzionego jabłka, a 94 proc. koncernów ze znamienitej listy Fortune 500 obecnie wdraża lub już wdrożyło te urządzenia do codziennego użytku przez swoich pracowników.

Reklama

Co się stanie z Cisco Cius? Jego producent najprawdopodobniej zaprzestanie inwestycji w tablet i będzie oferować ograniczone wsparcie dla jego obecnych posiadaczy. Czekamy na oficjalne oświadczenie Cisco w tej sprawie.

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: tablet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy