Czy to koniec TP?

Nadchodzi koniec marki Telekomunikacji Polskiej na polskim rynku telekomunikacyjnym? Wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie największy operator stacjonarny w Polsce podejmie decyzję o połączeniu się z Orange.

Od dawna mówi się, że Telekomunikacja Polska zwiększy paletę swoich usług, które będą sprzedawane pod marką Orange . Od wielu miesięcy pod marką Orange sprzedawany jest m.in. stacjonarny Internet (na zasadach BSA), który - jak wynika z danych finansowych spółki - cieszy się większą popularnością wśród klientów niż oferta Neostardy. Jest prawdopodobne, że w najbliższym czasie Telekomunikacja Polska zniknie z rynku, a w jej miejsce pozostanie Orange.

Telekomunikacja Polska nie wyklucza fuzji z siecią Orange - wynika z informacji Rzeczpospolitej i Parkietu. Na razie operator w oficjalnych wypowiedziach twierdzi, że nie są prowadzone żadne prace w tym zakresie. Jednak według mediów, już w październiku Grupa TP zaprezentuje nowe informacje dotyczące strategii spółki na najbliższe lata, wśród zapisów mają pojawić się informacje dotyczące ewentualnej fuzji operatorów stacjonarnego i komórkowego.

Reklama

Połączenie Telekomunikacji Polskiej z Orange może okazać się korzystne pod względem ekonomicznym, może doprowadzić do uproszenia zarządzania oraz oferowania nowych usługo, głównie pakietowych. Fuzja wymaga zgody regulatora, ale z tym raczej nie będzie problemu. Prezes UKE w wypowiedzi dla Parkietu przyznaje, że połączenie spółek może być korzystne dla rynku (m.in. w zakresie sprzedaży usług hurtowych dla operatorów alternatywnych).

Media2
Dowiedz się więcej na temat: operator | Orange | Orange Polska S.A. | telekomunikacja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy