Reklama

Dwóch do jednego

Na początku maja poznamy inwestora strategicznego Telekomunikacji Polskiej S.A. - zapewniła wczoraj wiceminister skarbu Alicja Kornasiewicz.

Na tzw. krótkiej liście chętnych do przejęcia pakietu 25-35 proc. akcji TP SA znajdują się obecnie France Telekom oraz Telecom Italia. W styczniu przyszłego roku należący do TP S.A Centertel jako jedna z trzech firm dostanie koncesję na budowę sieci komórkowej trzeciej generacji (umożliwiającej m.in. transmisję obrazu), nic więc dziwnego, że największy polski operator telekomunikacyjny staje się dla inwestorów coraz bardziej łakomym kąskiem.

Ministerstwo skarbu zapewniło także, że po 2002 roku można się spodziewać zwiększenia liczby operatorów sieci GSM.

Reklama

Gazeta Wyborcza
Dowiedz się więcej na temat: skarbu

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy