Era najprawdopodobniej kupi Mobilking

W ostatnim czasie głośno było o przejęciu akcji Mobilkinga przez innych operatorów komórkowych. Jak wynika z naszych nieoficjalnych informacji, jest niemal pewne, że Mobilking zostanie przejęty przez Erę w ciągu najbliższego kwartału.

Od kilkunastu dni w różnych gazetach oraz serwisach można przeczytać, że Mobilking może zostać wykupiony przez jednego z operatorów "wielkiej trójki". Chrapkę na bazę abonencką ma również Play . Najlepszym rozwiązaniem dla Plusa , Orange czy Ery , byłoby wykupienie bazy abonenckiej Mobilkinga.

- Jest kryzys i rynek telekomunikacyjny jest bardzo konkurencyjny. Rozważamy kilka możliwości i jedną z nich jest na pewno sprzedanie firmy. Negocjacje są w toku. Potrwają pewnie jakiś czas - powiedział, 14 marca 2009 roku, w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Jarosław Hascak, jeden z udziałowców Penta Investments, właściciela Mobilkinga.

Reklama

Według naszych informacji, Era jest bliska sfinalizowana transakcji kupna sieci Mobilking. Jak twierdzi jeden z informatorów, operacja ma zostać zakończona do końca tego kwartału. Marka Mobiling będzie obecna na rynku, lecz ma być uzależniona od Ery.

Zarząd Polskiej Telefonii Cyfrowej ma ponoć ambitne plany na promocje marki Mobiling na polskim rynku. Nie wyklucza się również nowych promocji. Wirtualny operator komórkowy posiada obecnie ponad 200 tys. użytkowników.

Zarówno Era jak i akcjonariusze Mobilkinga odmawiają komentarzy na ten temat.

Aktualizacja (02.04.2009): Ta wiadomość to żart! Prima aprilis!

Media2
Dowiedz się więcej na temat: T-Mobile

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama